• 17 czerwca 2024

Niezależnie od tego, czy jesteś seryjnym kolekcjonerem Spode'a, czy wiernym Wedgwoodowi, nie jest tajemnicą, że Południowcy kochają swoje Chiny. Jesteśmy tak samo lojalni wobec naszych wzorców, jak wobec naszych drużyn piłkarskich i rodzinnych przepisów na chleb kukurydziany (dyskusja na temat cukru kontra brak cukru jest bardzo realna). Dla niektórych z nas jest to spowodowane tym, że pewien wzór przypomina niedzielne kolacje u naszych babć. Dla innych to dlatego, że wierzymy, iż nasze wzory ujawniają wiele o naszych osobowościach. Ale bez względu na to, w jakim jesteś obozie, niewiele jest tak powszechnie lubianych wzorów jak porcelana Blue Willow.

Choć sam wzór nie wymaga wprowadzenia, jego historia może wymagać szybkiego odświeżenia. Wzór Willow został stworzony po raz pierwszy w Anglii w 1780 roku przez garncarza Thomasa Turnera i grawera Thomasa Mintona, aby odtworzyć importowaną chińską porcelanę, która była wtedy tak popularna. W przeciwieństwie do drogiej importowanej porcelany, Brytyjczycy w zasadzie byli wczesną wersją naczynia przelewowego, co oznaczało, że wzór był drukowany na naczyniach glinianych, a nie ręcznie malowany, dzięki czemu jego produkcja była znacznie bardziej przystępna cenowo.

Wzór ten został ostatecznie wyparty przez setki producentów na całym świecie, od Portoryko po Polskę, ale nie został wykonany w Chinach - kraju, który go zainspirował - aż do lat 80.

Dostępność porcelany Blue Willow pozostaje jednym z jej niezaprzeczalnych atutów. Podczas gdy na stronach takich jak Etsy i Chairish (a nawet znaleźć kilka droższych wersji popularnych wśród kolekcjonerów) możesz zdobyć nowe wersje porcelany z Amazonii (hello, dwudniowa wysyłka). A za 130 dolarów za 20 częściowy zestaw gliniany Churchilla, to przystępna i podarunkowa opcja dla hostessy, która dopiero zaczyna budować swoją kolekcję.

Ukochany przez jedną z naszych ulubionych postaci z Południa. Orzełowi widzowie The Andy Griffith Show powiedzą ci, że sama ciocia Bee używa porcelany Blue Willow. I jeśli ten uroczysty wzór południowej gościnności ma miękkie miejsce na wzór, to my też.

Porcelana Blue Willow jest również wszechstronna, łatwo się ubiera na świąteczny obiad i równie dobrze nadaje się na niedzielne poranne grysy. W połączeniu z białą, niebieską jest praktycznie neutralna, więc sprawdza się w niemalże każdym pejzażu stołowym, jaki można sobie wymarzyć. Ale jeśli nie jesteś Drużyną Niebiesko-Białą, to wciąż jest dla Ciebie wzór Willow: Dostępny jest również w wersji różowej, brązowej, zielonej i okazjonalnie wielokolorowej.

Oczywiście nie tylko Południowcy mają miękkie miejsce na niebiesko-białe wyroby. Dla najbardziej zagorzałych fanów wzornictwa istnieje międzynarodowa grupa Willow Collectors, która organizuje coroczny kongres dla swoich członków. Istnieje niewielka opłata za przyłączenie się do niej, ale spotkanie z przyjaciółmi, którzy tak samo jak Ty kochają Twój wzór porcelany? Cóż, powiedzielibyśmy, że to bezcenne.

Czy wieńcząc swój stół lub rozjaśniając swoją ścianę, kwiatowa porcelana zawsze wygrywa na ponadczasowy styl i świeży kolor. Tutaj są nasze top picks.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top