• 14 kwietnia 2024

Drzwi odzyskiwane

 • Zalety: Ponowne wykorzystanie materiałów powoduje przekierowanie odpadów z wysypisk i ogranicza produkcję, transport i zalesianie. W zależności od jakości i dostawcy, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jednak może być odwrotnie i możesz być obciążony "antyczną" ceną, więc rozejrzyj się trochę i zajrzyj na strony internetowe z używanymi materiałami.
 • Wady: Może być nieco trudniej znaleźć spójne rozmiary, lub wystarczająco dużo drzwi dla całego domu, które pasują dokładnie, ale zawsze można po prostu nazwać to "charakter".

Mogą one wymagać drobnych napraw, szlifowania lub usuwania farby. Upewnij się, że używasz odpowiedniej maski, ponieważ starsze malowane drzwi prawie na pewno będą zawierać farbę ołowiową. Często można je znaleźć na stronach internetowych z materiałami używanymi, a także w sklepach z materiałami z odzysku.

Połączone drzwi sosnowe

Drewno klejone odnosi się do mniejszych kawałków, które są maszynowo ryflowane i klejone razem. Są one mocne i umożliwiają użycie mniejszych kawałków drewna, które mają ograniczone zastosowanie.

 • Zalety: Są tańsze niż lite drewno, utrzymują się przez długi czas, używają materiałów poprzemysłowych, nie zawierają szkodliwych klejów, i zazwyczaj można je znaleźć nieco lokalne. Jest to najlepsza opcja pod względem ceny, jakości powietrza w pomieszczeniach i wpływu na środowisko.
 • Wady: To nie jest lite drewno, więc są malutkie złącza palców każdej stopy lub tak, które nie są strasznie zauważalne, ale jeśli nie jesteś wielkim fanem tego wyglądu zawsze można je pomalować. Długotrwała ekspozycja na wilgoć może spowodować rozwarstwienie.

Drzwi z pustego drewna

Puste drzwi mają wewnętrzną ramę z mniejszych kawałków drewna z laminowanym przodem i tyłem.

Zalety: Zużywają znacznie mniej materiałów w produkcji, a także wykorzystują odpady poprzemysłowe, wykorzystując krótsze kawałki drewna, które w przeciwnym razie mogłyby trafić na składowiska.

Wady: Wiele z nich zawiera formaldehyd i inne substancje chemiczne; nie starzeją się one szczególnie dobrze.

Nowe drzwi z litego drewna

Zalety: Nie ma kleju, są zrównoważone, trwałe i naturalne. Mogą być wykończone naturalnie olejami lub farbami.

Wady: Są one droższe niż inne wymienione powyżej rodzaje drzwi. I pomimo tego, że jesteśmy otoczeni przez lasy, wiele naszych gotowych produktów z drewna jest produkowanych w Chinach, z drewna kanadyjskiego. Więc jeśli to możliwe, staraj się kupować lokalnie, to jest to bardziej zrównoważone i wspiera lokalną gospodarkę.

Listwy przypodłogowe, listwy i wykończenia:

MDF (płyta pilśniowa średniej gęstości)

 • Zalety: Zazwyczaj dostarczane są z warstwą białej farby, która redukuje krok dla Ciebie przed montażem. Łatwiej jest również wykonać czyste cięcia niż w przypadku litego drewna.
 • Wady: Długotrwałe narażenie na wilgoć może powodować pęcznienie, na ogół ma krótszą żywotność niż lite drewno i często zawiera formaldehyd, więc kupuj ostrożnie.

Sosna złączona

 • Zalety: Wykorzystuje materiał poprzemysłowy, nie zawiera szkodliwych klejów. Podobnie jak łączone drzwi drewniane, jest to ogólny wykonawca w zakresie zdrowia i ekologii.
 • Wady: Długotrwałe wystawienie na działanie wilgoci może rozluźnić połączenia, ale można to złagodzić, uszczelniając je olejami lub farbami, nie wspominając o utrzymaniu właściwego poziomu wilgotności w domu!

Tworzywo sztuczne PCW

 • Zalety: Włączamy je, ponieważ istnieją, ale naprawdę nie możemy znaleźć wiele pozytywnych opinii na ten temat jako produkt.
 • Zużycie: PCW jest toksyczne i wytwarza zanieczyszczenia na wielu etapach swojego cyklu życia.

Lite drewno

 • Zalety: Wiele z nich zawiera formaldehyd i inne substancje chemiczne; nie starzeją się szczególnie dobrze: Bardzo trwały i nie zawiera żadnych szkodliwych klejów. Dzięki najbardziej podstawowym umiejętnościom związanym z obróbką drewna, możesz sprawić, że będzie to nieco bardziej przystępne cenowo, a przy tym dobrze się bawić. Wystarczy kupić surowe deski 1x4 lub 1x6, przepuścić szybki frez przez jeden z narożników, szybko przejść przez nie szlifierką i wrzucić na nie warstwę farby lub oleju. Jeszcze łatwiej jest zostawić je kwadratowe, jeśli podoba Ci się wygląd.
 • Wady: Są one trudniejsze do zainstalowania i są trudniejsze do cięcia. Lite drewno będzie również droższą opcją, ale jak wspomniano powyżej, dostosowanie ich do własnych potrzeb może zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Używana boazeria drewniana

 • Zalety: Ponowne wykorzystanie materiałów to święty szarłat zielonego budownictwa, więc wybieraj je, kiedy tylko możesz, szczególnie w wykończeniu, gdzie nie ma integralności konstrukcyjnej lub właściwości izolacyjnych, które należy wziąć pod uwagę. Ponowne wykorzystanie materiałów powoduje, że odpady są kierowane, oszczędza lasy i dodaje charakteru i klasy Twojemu domowi.
 • Szczególnie ładnie wyglądają deski do stodoły: przyciąć je na szerokość, przeciąć szybkim frezem przez jedną krawędź, aby je zaokrąglić, a bardzo szybkie przejście z użyciem szlifierki może wydobyć fantastycznie wyglądające drewno o bogatym kanadyjskim dziedzictwie.
 • Wady: przygotowanie niektórych odzyskanych materiałów może być dość pracochłonne, zwłaszcza malowanych desek. Prawdopodobnie napotkasz farbę ołowiową, więc upewnij się, że się zabezpieczysz. Najbezpieczniejszą opcją (i szczerze mówiąc, najłatwiejszą) jest piaskowanie ich.

Drewno tropikalne

Korzystanie z lasów tropikalnych ma dość znaczący wpływ ekologiczny, a często także społeczny. Odcisk stopy obejmuje globalną żeglugę, niszczenie dziewiczych lasów deszczowych, a czasami przemieszczanie się rdzennej ludności, nie wspominając o wątpliwych warunkach pracy dla wielu zatrudnionych w tej branży.

Dostępne są bejce, które mogą przekształcić nasz rodzimy gatunek w bardzo bliskie pozory wielu lasów tropikalnych, więc istnieją odpowiedzialne sposoby, aby uzyskać ten tropikalny wygląd, jeśli to jest to, czego szukasz.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top