• 16 czerwca 2024

Wśród niektórych dziwniejszych zapisów znajduje się umieszczenie na stojaku na talerze nad kuchenką pokrojonej cebuli, aby odświeżyć powietrze podczas smażenia frytek i nie wyrzucać pustych paczek z herbatą bez rozkładania dna, ponieważ łyżeczka herbaty jest zazwyczaj schowana wewnątrz fałdek.

I, aby uzyskać lepszą wartość z Daily Express, aby utrzymać ciepło chodzenia do domu w mroźny dzień, kupić gazetę i owinąć go wokół klatki piersiowej i midriff przed zapięciem płaszcza.

Książka "Pass It On Tips From The 1950s", pod redakcją szkockiego dziennikarza Steve'a Finan'a, zostaje zabita z kolumn gazety Sunday Post.

Pan Finan powiedział: "Te rady to mieszanka bardzo użytecznej i serdecznej nostalgii. Prawie widać te wszystkie silne kobiety w ich rozsądnych butach, z podwiniętymi rękawami, świeżo wyczyszczonym stole kuchennym na dłoni.

"To twoja mama, twoja ciotka, twoja babcia.

"Oszczędność była bardzo ceniona, ale wydawało się, że wskazówki dotyczące oszczędzania pracy nie były tak popularne.

"Ówczesna kultura nie polegała na tym, by iść na skróty, lecz na tym, by wykonywać najlepszą możliwą pracę w czasach oszczędności".

"Nie można tego czytać bez podziwu dla informatorów. Jednak, w dziwny sposób, niektóre z tych wskazówek są również bardzo zabawne.

"To prawdopodobnie najlepszy prezent na Dzień Matki, jaki można kupić."

W tych domowych czasach kobieta, która miała wydrukowaną końcówkę, była uważana za wyróżniającą się gospodynię domową. Kobieta, która była oszczędna, sprytna i utrzymywała domową ostrość i rozpiętość.

Legenda w The Sunday Post Office (choć nigdy nie została udowodniona) głosiła, że kiedy Królowa Matka była w rezydencji w Szkocji, czytała gazetę, a jej ulubioną częścią była Pass It On tips.

Reszta rodziny i personelu dawała jej domową i mądrą radę.

OTO DZIESIĘĆ TIPÓW:

1 - Aby posprzątać za szafą zbyt ciężką, aby się poruszać, połóż prześcieradło z tyłu blatu i ciągnij je z boku na bok, pracując na dole. Kurz i puch spada wraz z prześcieradłem i łatwo się zbiera.

2 - Włożyć do miski piłeczki do tenisa stołowego, które są wgniecione i zalać je wrzącą wodą. Dzięki temu wgniecenia zostaną usunięte.

3 - Po wylaniu wrzącej wody z czajnika elektrycznego nigdy nie zostawiała żadnej poniżej żywiołu. Zawsze napełniać zimną wodą. Pomaga to utrzymać czajnik w dobrym stanie.

4 - Umieścić poduszkę z piór u stóp dzieci w łóżku. Wtedy masz pewność, że jest im ciepło bez obawy o oparzenia od zbyt gorącej butelki.

5 - Przed ugotowaniem ziemniaków w kurtkach, odetnij cienki pasek skóry wokół środka każdego z nich. Po ugotowaniu, pozostała skóra łatwo się ześlizgnie. W ten sposób zapobiega się marnowaniu najlepszej części ziemniaka, która znajduje się obok skórki.

6 - Aby umyć rozmazaną szybę przednią lub okno, zmoczyć je, a następnie pocierać groszem. Chamois w zwykły sposób.

7 - Podczas opiekania lub smażenia sera, należy posypać go kroplą mleka, aby zapobiec jego twardnieniu i skórzastości.

8 - Jeśli herbata musi być przewożona w kolbie, lepiej jest nosić torebki z herbatą. Napełnij kolbę wrzącą wodą i wrzuć torebkę herbaty tuż przed potrzebą. Pozostawić na kilka minut do zaparzenia. Daje to dużo świeższą herbatę.

9 - Badając nylony do drabinek, należy nosić ciemną rękawiczkę. Wady można łatwiej zauważyć, a rękawica zapobiega wyłapywaniu pończoch na paznokciach.

10 - Nieestetyczne plamy i chmury, które psują lustro, są spowodowane wilgocią przenikającą przez srebro z tyłu. Środkiem ochronnym jest pokrycie lakierem tylnej części niedawno zakupionego lusterka.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top