• 16 czerwca 2024

Jeżeli stoisz przed wyborem odpowiedniej lodówki do Twojej kuchni, zapewne zastanawiasz się, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań oraz które technologie i funkcje warte są rozważenia. Kluczowe będzie przede wszystkim to, czy często mrozisz jedzenie, aby jego zdatność spożycia była dłuższa. Dlatego już teraz dowiedz się, jaka lodówko-zamrażarka może być dla Ciebie odpowiednia!

Czy lodówko-zamrażarka sprawdzi się w każdej kuchni?

Lodówko-zamrażarka jest niezwykle częstym wyborem wśród kupujących. W końcu jest to uniwersalne rozwiązanie, pozwalające nam przechowywać żywność na dwa sposoby. Niektóre dania po prostu należy przechowywać w bardzo niskiej temperaturze. 

Może się wydawać, że lodówko-zamrażarka będzie zajmowała dużo miejsca, a niektóre kuchnie nie mogę pochwalić się zbyt dużym metrażem. Okazuje się jednak, że urządzenia te występują w tak wielu wariantach i rozmiarach, że z powodzeniem możemy znaleźć taki model, który idealnie wpasuje się w urządzaną przestrzeń. Właśnie dlatego lodówko-zamrażarka to tak naprawdę doskonały wybór dla każdego.

Lodówka kolorowa czy klasyczna? Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzasz swoją kuchnię, zapewne bez trudu znajdziesz model, który będzie pasował kolorystycznie do pozostałych urządzeń!

Dla kogo najlepszym wyborem są lodówki z dużą zamrażarką?

Należy też pamiętać o tym, że pojemność zamrażalnika bywa różna, dlatego powinniśmy zwrócić na to uwagę podczas zakupu. Potrzeby użytkowników są w końcu różne – czasami mrożenie jedzenia jest dla nas jedynie dodatkiem. Jeżeli natomiast chętnie korzystamy z tego rozwiązania, a zwłaszcza jeżeli chętnie gotujemy dania przeznaczone do późniejszego spożycia, powinniśmy szukać właśnie lodówki z dużym zamrażalnikiem!

Lodówko-zamrażarki No Frost od marki Samsung

W przypadku lodówek z zamrażalnikiem szczególnie problematyczne bywa ich czyszczenie. W komorach może gromadzić się nadmiar szronu lub lodu, a to nierzadko powoduje spadek wydajności. Dlatego ciekawym rozwiązaniem będzie wybór lodówko-zamrażarki Samsung, korzystającej z technologii No Frost. Dzięki dokonywanej na bieżąco cyrkulacji powietrza do odpowiedniego pojemnika odprowadzana jest wilgoć. Jej automatyczne odparowanie sprawia, że w lodówce nie tworzy się szron, co zapobiega nadmiernemu zużyciu energii.

Marka Samsung dba również o to, aby oferowane lodówki były energooszczędne. Wspomnieć należy między innymi o trybie AI Energy Mode*. Jak działa? Po jego włączeniu lodówka optymalizuje pracę tak, aby zużywać do 15%* mniej energii, co można porównać do sytuacji, w której urządzenie przez 7 tygodni w roku nie zużywałoby energii**.

* Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. ** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

**Rok składa się z 52 tygodni, z czego 7 tygodni stanowi około 15%, co odpowiada mniejszemu zużyciu energii nawet o 15% w skali roku dzięki SmartThings.  Optymalizacja ta bazuje na wzorcach takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkości pracy kompresora oraz częstotliwości cyklu rozmrażania).

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top