• 16 czerwca 2024

Zamiast przysięgać (po raz kolejny), że będziesz kroił węglowodany lub grał w tenisa, co powiesz na skupienie się w nowym roku na stworzeniu błogiego sanktuarium, w którym zaczniesz i zakończysz swoje dni?

Pod koniec kolejnego roku cała uwaga wydaje się iść w kierunku wyznaczania celów. Nowe lata otwierają przecież drogę do nowych początków, a podejmowanie decyzji może być pewnym sposobem na dobry początek. Ale, chociaż wiele postanowień koncentruje się na samodoskonaleniu, można by argumentować, że "nowy rok, nowy ty" zaczyna się w domu. Badania pokazują, że to, gdzie mieszkasz i czym się otaczasz, ma bezpośredni wpływ na zdrowie i szczęście. Tak więc, w tym roku, zamiast skupiać się na fitness lub jedzeniu, dlaczego nie przyjąć zestawu intencji dla domu? Oto siedem pomysłów na rozwiązania związane z projektowaniem, które będziesz chciał zachować.

Kupuj jedynie to co daje Ci radość

Jasne, szorowanie korytarzy jest warte zachodu w sobotnie popołudnie, o ile nie ulegasz pokusie czerwonego znaczka (tzn. kupowanie rzeczy tylko dlatego, że to dobry interes). Aby nie wracać do domu z kupami ewentualnych bałaganów, weź podpowiedź od Marie Kondo i zastanów się nad zabraniem do domu tylko tych rzeczy, które iskrzą natychmiastową radością. Jeśli przedmiot przechodzi ten test, to pomyśl dokładnie, gdzie kawałek pójdzie w Twoim domu i jak szybko można go tam dostać. Kupowanie rzeczy z "someday" mentalnością oznacza, że jest duża szansa, że nieuchronnie skończą się one jako stresogenny bałagan w szufladzie lub szafie.

Postępuj zgodnie z zasadą "jeden za jeden".

W duchu utrzymywania bałaganu na minimalnym poziomie, jeśli zdecydujesz się kupić coś nowego dla swojego domu (lub szafy), wejdź w nawyk pozbywania się czegoś w tym samym czasie. Idealnie byłoby, gdyby przedmioty były spokrewnione, na przykład, wspaniały nowy rzut powinien zastąpić poszarpany stary koc - ale na te czasy, gdy nie masz czegoś w tym samym żyle, trzymaj wyznaczoną torbę gdzieś w domu jako haczyk - wszystko dla rzeczy, które chcesz oddać i dodawaj do niego regularnie. Zawartość torby może w sposób konsekwentny zapewniać jeden za jeden, a metoda ta sprawia, że trudne zadanie deklutteringu jest o wiele łatwiejsze do wykonania.

Wydrukuj zdjęcia

Nie da się zaprzeczyć geniuszowi i praktyczności telefonu z aparatem. Ale dzięki temu, że zdjęcia nie muszą już być wywoływane, aby je zobaczyć, łatwo wpadasz w nawyk trzymania najserdeczniejszych wspomnień schowanych w małym podręcznym pudełku. W tym roku, dlaczego nie zrobić to twoja kreatywna misja, aby uporządkować te zaległości zdjęć i faktycznie wydrukować kilka do wyświetlenia? Niezależnie od tego, czy są one ułożone na ścianie galerii, oprawione w ramki na regałach z książkami, czy też schowane wewnątrz stolika do kawy, zdjęcia dodają ważnego, spersonalizowanego akcentu do domu - i służą jako przypomnienie o wszystkich bliskich Ci osobach w Twoim życiu.

Obserwuj: Jak zaaranżować ścianę galerii

Unowocześnij swoją pościel

Każdego roku spędzamy około jednej trzeciej naszego życia w łóżku, ale bardzo rzadko wybieramy pościel z taką samą skrupulatnością, z jaką wybralibyśmy samochód lub telefon komórkowy. W tym roku priorytetem jest dobry sen, inwestując w jakąś poważną, zdatną do drzemki pościel. Nie musisz wydawać fortuny - dobrej jakości bawełniane prześcieradła działają świetnie i można je zaliczyć do kategorii poniżej 100 dolarów, ale musisz znaleźć coś, co jest czyste i przytulne. Nasza rekomendacja? Trzymaj się bieli i dodawaj kolorowe warstwy przez rzuty i poduszki. A jeśli trzymasz się tylko jednego rozwiązania w swojej porannej rutynie, zawsze wykonaj łóżko.

Go Green

Jednym z najłatwiejszych sposobów na dokonanie ogromnej zmiany w projekcie Twojego domu jest dodanie roślin. Zieleń wnosi do wnętrza zarówno kolor, jak i teksturę, a ponadto przynosi dodatkowe korzyści w postaci zmniejszenia stresu i zwiększenia koncentracji. Podczas gdy prawdziwe rzeczy są idealne (szczególnie do filtrowania powietrza i poprawy poziomu wilgotności), dobrej jakości znaleziska faux może zrobić równie dobrze wizualnie zadowolony z domu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top