• 16 czerwca 2024

Półki drewniane z ukrytym mocowaniem to piękne rozwiązanie, które będzie świetnie wyglądać z wieloma stylami wnętrz. Półka z ukrytym mocowaniem daje złudzenie, że przylega do ściany. Można na niej umieścić książki, rośliny lub inne drobne przedmioty. Wszystko zależy jednak od tego, jak wygląda pomieszczenie. Dlaczego warto zaufać półkom samowiszącym?

Uniwersalne półki samowiszące

Półki samowiszące mają ogromną zaletę w tym, że można je wykorzystać na wiele różnych sposobów. Można je wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jeśli przestrzeń nie jest wystarczająco duża na większe półki, mogą one posłużyć do zastąpienia ciężkich mebli. Zamontowanie półki z ukrytymi mocowaniami oszczędza miejsce i pozwala nam na zaprojektowanie jej we własnym stylu. Elementy te można ułożyć w dowolny sposób.

Ukryte mocowania dla estetycznych i funkcjonalnych półek

Półki z ukrytymi mocowaniami to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. W sklepie febe.store można znaleźć półki samowiszące wykonane z trwałych materiałów. Dzięki wewnętrznym uchwytom mocowanie jest niewidoczne z zewnątrz. Dzięki temu półki są bardzo atrakcyjne. W sklepie dostępnych jest wiele kolorów. Znajdź ten, który najlepiej będzie pasował do Twojego wnętrza. Być może zainteresują Cię półki ścienne, półki modułowe lub wsporniki do półek, które można bezpiecznie zamontować. Sklep Bimeb.pl oferuje szeroki wybór funkcjonalnych produktów, które ułatwiają planowanie przestrzeni. 

Półka w kuchni

Jak zrobić półkę, która ma ukryte mocowanie?

Czy możliwe jest samodzielne zbudowanie półki, bez użycia widocznych elementów mocujących. Czynność ta wymaga jednak nieco czasu. Zanim zaczniemy zastanawiać się, jak zrobić półkę z wykorzystaniem ukrytego mocowania, zastanówmy się najpierw nad narzędziami potrzebnymi do realizacji tego projektu. Jakie narzędzia będą nam potrzebne?

  • - Taśma miernicza
  • - Użyj wiertła do wiercenia w drewnie i ścianie.
  • - Poziomica,
  • - Niewidoczny uchwyt

Jak prawidłowo zamontować półkę? Mocowanie powinno być dostosowane do obciążenia półki. Zwróćmy też uwagę na wielkość wierteł potrzebnych do montażu półki. W półce wywiercone są dwa otwory. Krótszy może pomieścić dwa, a dłuższy trzy. Ważne jest, aby wykonać je w jednej linii i w równych odstępach. Wywierćmy otwory w ścianie stosując taki sam rozstaw jak w przypadku półki. Aby mieć pewność, że otwory będą w jednym miejscu, użyjmy poziomicy.

Wsporniki do półek wbijamy w ścianę za pomocą końcówki kołka rozporowego. Następnie przymocujmy do nich półkę, wykorzystując wywiercone otwory. Jeśli wszystko poszło gładko, samowisząca półka powinna być gotowa.

Warto zainwestować w gotowe rozwiązania

Półki samowiszące świetnie wyglądają i są praktyczne w każdym wnętrzu. Profesjonalne sklepy z wyposażeniem wnętrz, takie jak febe.store, oferują wysokiej jakości półki z ukrytymi mocowaniami. Choć można wykonać półkę samodzielnie to bardziej opłacalne jest kupienie gotowych opcji. Najważniejsze w mieszkaniu jest to, aby było ono funkcjonalne i atrakcyjne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top