• 10 czerwca 2023

W biurze pracownicy spędzają 8 godzin dziennie, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zaprojektowanie wnętrz. Meble biurowe służą do przechowywania dokumentów i innych materiałów, stanowią stanowiska pracy. Muszą one zostać dopasowane do obowiązujących norm. Ważna jest ergonomia, funkcjonalność oraz profesjonalny wygląd, który podkreśla wizerunek marki. Podpowiadamy, jak wybrać idealne meble do biura.

Meble biurowe – dopasuj komplet do branży i specyfiki firmy

Firmy stawiają najczęściej na klasyczny design, który podkreśla ich profesjonalizm. Konkretny styl mebli warto dobierać jednak stosownie do branży, wizerunku marki oraz indywidualnych potrzeb pracowników. W kancelarii prawniczej czy biurze nieruchomości raczej stawia się na prostotę. Agencje reklamowe czy firmy z branży marketingowej mogą pozwolić sobie na większą swobodę i sięgnąć po designerskie komplety mebli. Istotne jest, aby meble były odpowiednie do powierzchni biura – nie mogą nadmiernie przytłoczyć pomieszczenia, ponieważ w ten sposób uzyskamy efekt bałaganu.Należy dopasować rozstawienie mebli do stanowisk pracy.

Warto każdemu z pracowników zapewnić odrobinę prywatności. Odpowiednio dobrane regały i biurka pozwalają umiejętnie dzielić wieloosobowy gabinet na oddzielne przestrzenie. W ten sposób kilka osób może swobodnie wykonywać swoje zawodowe obowiązki bez przeszkadzania sobie nawzajem.

Jakie materiały?

Wiele firm zastanawia się, z jakiego materiału powinny być wykonane meble biurowe. Ważne jest przede wszystkim aby producent posiadał atest bezpieczeństwa. Można sięgać po lite drewno, które nigdy nie wychodzi z mody. Takie meble biurowe są jednak droższe. Bardziej ekonomiczną wersję stanowią zestawy wykonane z płyt. Dodatkowo zawsze warto zwrócić uwagę na okucia oraz akcesoria. W przypadku foteli i krzeseł biurowych bardzo ważna jest jakość tkanin obiciowych. Powinny być one odporne na ścieranie, dlatego dobrze sprawdzi się naturalna skóra lub meble tapicerowane tkaniną. Popularna skóra ekologiczna szybko się wyciera i pęka, dlatego nie do końca sprawdzi się do codziennego użytkowania w biurze.

Jakie meble do biura?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest dobór gotowych kompletów. Dzięki temu meble biurowe będą spójne, a aranżacja będzie prezentować się profesjonalnie. Osoby, które korzystają z usług architekta wnętrz lub mają odrobinę artystycznego talentu, mogą jednak samodzielnie zestawiać pojedyncze meble.Podstawową są biurka komputerowe. Powinny mieć one wymiary dopasowane do przeciętnego wzrostu, posiadać półkę na klawiaturę i nadstawkę na monitor. Przydatne będą także półki, szuflady i szafki, gdzie pracownik będzie mógł przechowywać dokumenty, artykuły biurowe i inne drobiazgi przydatne podczas wykonywania codziennych obowiązków. Kolejnym elementem są krzesła biurowe. Najlepiej sprawdzą się fotele z odpowiednio wyprofilowanym oparciem i miękkim siedziskiem.Szafy i regały biurowe pozwolą przechowywać dokumenty, branżową literaturę, materiały eksploatacyjne do drukarki, ksera i faksu, zapasy artykułów biurowych. Funkcjonalność biurka doskonale rozszerzą kontenery biurowe. Składają się one z blatu i nóg na kółkach, dlatego można je wygodnie przesuwać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top