• 14 kwietnia 2024

Kostki brukowe wykonane są z kilku różnych materiałów, takich jak glina, kamień i cement.

Jeśli szukasz sposobu na wyróżnienie się na podjeździe, ale nie chcesz używać asfaltu lub betonu, podjazd rozkładarką jest jedną z opcji.

Kostki brukowe są wykonane z kamienia, cegły i cementu i występują w różnych rozmiarach, stylach i teksturach. Instalatorzy układają każdy element ręcznie, więc instalacja trwa dłużej i kosztuje więcej niż inne materiały, takie jak beton czy asfalt.

Prawidłowo zamontowane i konserwowane podjazdy układarek wymagają niewielkiej konserwacji i w przeciwieństwie do cementu nie są podatne na pękanie.

Instalacja i koszt kostki brukowej

Jerry Parrish, właściciel firmy S & J's Landscaping w St. Louis w stanie Missouri, mówi, że wykonawcy położyli piaszczyste podłoże i zamontowali układarki około 13 cali w ziemi. Używają one obrzeży, aby utrzymać układarki na miejscu, a następnie blokują je w pozycji z piaskiem polimerowym, który jest piaskiem zmieszanym z dodatkami wiążącymi się po zmieszaniu z wodą.

W przeciwieństwie do betonu, podjazdy z rozściełaczem zajmują więcej czasu - zazwyczaj co najmniej trzy lub cztery dni - ponieważ każda rozściełacz musi być układana ręcznie, mówi Parrish.

"Musisz fizycznie obsługiwać każdą rozściełacz, w ten czy inny sposób", mówi.

Ta dodatkowa praca oznacza również dodatkowe koszty.

Standardowy betonowy podjazd kosztuje około 5 dolarów za stopę kwadratową, podczas gdy betonowy podjazd, który zawiera wzory i kolory, kosztuje od 8 do 10 dolarów za stopę kwadratową. Podjazdy z kostki brukowej zazwyczaj kosztują od 12 do 15 dolarów za stopę kwadratową, choć ceny mogą wspinać się wyżej w zależności od materiału, z którego wykonana jest kostka, mówią Parrish i Whelchel.

"Rozkładarki są po drogiej stronie, a to jest minus rozkładarki", mówi Whelchel.

Wytrzymałość nawierzchni a wytrzymałość betonu
Według Parrish prawidłowo zamontowany podjazd układarki jest około trzy razy mocniejszy niż podjazd betonowy. Łatwiej je również naprawić w przypadku pojawienia się pęknięć.

Wykonawcy starają się zapobiegać powstawaniu pęknięć w betonie za pomocą specjalnych połączeń, ale jeśli te nie działają, zazwyczaj masz dwie opcje: spróbuj wypełnić pęknięcie, lub wyrwać uszkodzoną część i zacząć wszystko od nowa, Parrish i Whelchel powiedzieć.

Naprawa pękniętej układarki wymaga znacznie mniejszego nakładu pracy - wystarczy wymienić uszkodzoną część, nie naruszając reszty podjazdu, mówią Parrish i Whelchel.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top