• 10 czerwca 2023

Wybierając biurko do dziecięcego pokoju, należy pamiętać, że zarówno wielkość, jak i kształt należy bardzo dobrze przemyśleć. Jeśli biurko będzie odpowiednio dobrane i właściwie ustawione, można być pewnym, że dziecko będzie miało zapewnioną wygodę. To również sposób na to, aby uniknąć poważnych problemów ze zdrowiem malucha w przyszłości.

Podpowiadamy, jakie biurko to dobry wybór, a także jak je ustawić,aby korzystanie z niego było naprawdę komfortowe.  Miejsce do nauki jest ważną strefą w pokoju dziecka w każdym wieku. Najważniejsze elementy tego regionu pokoju to biurko oraz odpowiednio dobrane krzesło. Ustawiając biurko, należy znaleźć na nie spokojne miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie go pod oknem. To prosty sposób na to, aby dziecko w czasie nauki jak najdłużej wykorzystywało zdecydowanie zdrowsze dla oczu światło dzienne.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że w przypadku dzieci praworęcznych światło musi padać z lewej strony. Światło z tyłu czy z przodu to kiepskie rozwiązanie. Idealnie, jeśli pokój dziecka znajduje się od strony północnej bądź wschodniej. Wówczas można być pewnym, że światło naturalne nie będzie przeszkadzać, a będzie stanowiło naturalne wsparcie w pracy. Jeśli pokój dziecka znajduje się po bardziej słonecznej stronie domu, warto postawić na rolety typu screen. Ograniczą one dostęp światła słonecznego.

Ustawienie biurka

Ustawiając biurko, należy pamiętać, że osoba, która z niego korzysta nie może zasłaniać sobie światła. Jeśli osoba jest praworęczna, biurko należy ustawić lewym bokiem, jeśli zaś jest leworęczna – prawym. Nie zaleca się ustawiania biurka ani tyłem do okna, ani do drzwi. Co ze sztucznym oświetleniem? Zasada jest prosta: w przypadku dzieci piszących prawą ręką lampkę ustawiamy z ich lewej strony, w przypadku dzieci leworęcznych lampka znajduje się po stronie prawej.

Szukasz oryginalnego i solidnego biurka dziecięcego ? Sprawdź ofertę sklepu Dedekis. Więcej na https://dedekids.pl/>> 

Krzesło, czyli co postawić przy biurku?

Urządzając pokój dla dziecka, należy bez wątpienia zatroszczyć się o dobre krzesło do biurka. Najrozsądniej jest postawić na takie, które posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Za ergonomiczne uznaje się takie krzesło, w którym możliwość regulacji dotyczy nie tylko wysokości, ale również ustawienia oparcia, podłokietników, a także głębokości siedziska. Dobre i wygodne krzesło wyposażone jest w podpórki pod łokcie. Regulować można w nim kąt ustawienia oparcia, a także wysokość siedziska. Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę na oparcie, które powinno być wyprofilowane w sposób, który zapewnia podparcie dla odcinka lędźwiowego.

Krzesło powinno ułatwić dziecku zachowanie prawidłowej postawy ciała bez względu na to, jaki jest jego wzrost i ile waży. Wybierając krzesło, trzeba pamiętać, że dzieci mogą rosnąć nawet siedem centymetrów w ciągu roku. W przypadku dobrego krzesła nogi dziecka spoczywają swobodnie na ziemi. Jeśli jest to konieczne, można zastosować podnóżek. Rozwiązaniem godnym uwagi są krzesła obrotowe, które zapewniają dziecku pełną swobodę ruchów. Biurko i krzesło nigdy nie mogą być ustawione tak, że za plecami znajdują się drzwi. Wywołuje to bowiem bardzo rozpraszające uczucie, że za drzwiami ktoś się znajduje.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top