• 23 lipca 2024

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim jest kosztowny. Można pokusić się o oszczędzanie na niektórych elementach, ale należy zachować ostrożność.

Dobrze wykonane wykończenie wnętrz sprawi, że będziesz zadowolony z efektu. Pomoże Ci również zaoszczędzić pieniądze w przyszłości, dzięki temu, że nie będziesz musiał dokonywać kosztownych i czasochłonnych napraw. O jakich kluczowych kwestiach należy pamiętać przy wykańczaniu mieszkania lub domu?

Poprawki elektryczne i hydrauliczne

Po pierwsze, przyjrzyj się swoim instalacjom. Ważne jest, aby sprawdzić, czy wszystkie połączenia zostały wykonane. Można też dokonać zmian w instalacji grzewczej, np. przenieść grzejnik spod okna na ścianę. Korekty instalacji elektrycznej również wchodzą w zakres wykończenia wnętrz. Może się okazać, że potrzebne będą dodatkowe gniazdka, włączniki światła lub wyłączniki dopasowane do wystroju wnętrza.

Wysoka jakość podłóg

Podłogi są istotną częścią każdego wnętrza. Obecnie dostępnych jest wiele opcji materiałów podłogowych. Możesz wybierać spośród wielu bogatych wzorów i typów. Nie ma znaczenia, z jak dużym natężeniem ruchu będziesz się spotykać, warto zainwestować w materiały lepszej jakości. Dobrym wyborem są panele o wysokiej odporności na ścieranie. Dzięki temu będzie to świetna inwestycja na wiele lat. Może się okazać, że podłoga jest łatwa do wymiany, nawet jeśli jest wykonana z paneli o najniższej cenie. Oznacza to, że trzeba będzie kupić więcej paneli i trzeba będzie położyć nową podłogę. W ostatecznym rozrachunku wybór tanich materiałów podłogowych może nie być oszczędnym posunięciem.

Sprawdź także: 6 kroków do przytulnego wnętrza - https://projektowanie360.pl/6-krokow-do-przytulnego-wnetrza_semq.a

Malowanie ścian

Wykończenie wnętrz - ostatnie szlify

Po wylaniu tynku i zakończeniu instalacji można przejść do kolejnego etapu. Może to być montaż lub wymiana ościeżnicy dla wybranego modelu drzwi. Następnie trzeba będzie pomalować ściany lub położyć tapetę. Warto poświęcić trochę czasu na dobór odpowiednich kolorów, aby czuć się komfortowo w swoich wnętrzach. Kolorowe ściany są obecnie bardzo modne i często przełamują się z białym sufitem. Jasne kolory sprawią, że małe przestrzenie będą wydawały się większe. Gdy ściany są już gotowe, czas na montaż drzwi, gniazdek i przełączników. Jeśli robiłeś to wcześniej, teraz powinny być odpowiednio zabezpieczone do malowania.

Mieszkanie wykończyć samemu czy z ekipą?

Właściciele mieszkania mogą wybrać, co chcą. Nie zawsze można mieć czas lub umiejętności, aby samodzielnie wykończyć prace. Rynek produktów wykończeniowych, podobnie jak budowlany, dynamicznie się rozwija. Ciągle powstają nowe produkty i rozwiązania.

Profesjonaliści pomogą Ci w wyborze odpowiednich materiałów wykończeniowych i zajmą się wykonaniem prac. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i zapewni, że wszystko zostanie wykonane prawidłowo.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top