• 23 lipca 2024

Nietoksyczne i trwałe wykończenie dla polerowanych podłóg betonowych, zwłaszcza przy użyciu naturalnych wosku pszczelego polerowania podłóg do ekologicznego Green Building wybór do wykończenia podłogi betonowej pięknie.

Podłogi z polerowanego betonu są niezwykle trwałe i nietoksyczne; zagęszczacze na bazie krzemianów utrzymują je w ten sposób i sprawiają, że jest to świetny początek bezpiecznej jakości powietrza wewnętrznego w domu. Jest to doskonała opcja dla każdego, kto ma wrażliwość chemiczną, kto chce mieć piękną i trwałą ekologiczną podłogę w swoim pasywnym domu słonecznym - zwłaszcza, że zbudowany prawidłowo z wystarczającą izolacją podpodłogową płyta betonowa na stopień czyni doskonałą baterię cieplną dla ciepła słonecznego.

Uszczelnianie posadzek betonowych:

Surowy beton jest bardzo porowaty i będzie miał wiele małych, połączonych kieszenie powietrza w nim, które będą wchłaniać wilgoć i inne zanieczyszczenia, i plamy łatwo. Będzie również bez końca uwalniać kurz do powietrza poprzez jakikolwiek kontakt z nim.

Zagęszczacze krzemianowe to, mówiąc najprościej, "płynne szkło", które rozkłada się na podłodze w celu wypełnienia i uszczelnienia porów. Ciecz będzie przenikać i twardnieć, pozostawiając błyszczącą powierzchnię, która jest w stanie odpychać (ale nie zawsze zatrzymać) plamy z domowych zanieczyszczeń i rozlanych płynów.

Zagęszczacz będzie chronić beton przed uszkodzeniem w wyniku uderzenia, a co najważniejsze, wyeliminuje pylenie, którego doświadczysz z nieprzetworzoną podłogą. Zastosowanie zagęszczacza jest wszystko, co jest kiedykolwiek potrzebne do garażu lub podłogi magazynu komercyjnego; każdy dodatkowy uszczelniacz wykończeniowe będzie peel i chip, jeśli widzi dużo ciężkiego użytkowania. Zastosowanie dodatkowego uszczelniacza jest opcja dla podłóg mieszkalnych; będziemy pokryć, że w ciągu chwili.

Mocniejszy beton:

Kiedy upuścisz coś ciężkiego na betonowej podłodze lub blatu, działanie, które nie widać dzieje się w tym ułamku sekundy jest to, że beton rzeczywiście kompresuje, a następnie sprężyny z powrotem, często uwalniając chip.

Zagęszczacze krzemianowe sprawią, że beton będzie mocniejszy i dodadzą od 1000 do 2000 PSI do wytrzymałości na ściskanie. W rezultacie jest on bardziej odporny na odpryski, niż byłby w przypadku zwykłego uszczelniacza wykończeniowego.

Opcje produktów z zagęszczaczem do betonu:

Aby wybrać odpowiedni zagęszczacz, należy najpierw dokonać dość nieznacznego wyboru pomiędzy tym, ile połysku a ile głębokości penetracji chcesz.

Produkty, które wnikają głęboko, nie wytwarzają najtwardszych kryształów krzemianu/szkła w betonie, w związku z czym nie uzyskują tak wysokiego połysku jak te, które wnikają najmniej. Te, które przenikają najmniej wychodzą bardziej błyszczące, ale nie można przywrócić je tak wiele razy.

Każdy zagęszczacz krzemianowy (sód, potas, lit) będzie wnikał na inną głębokość;

  • krzemiany sodu wnikają najgłębiej, ale wypalają się aż do najniższego połysku,
  • krzemiany potasu wnikają do 2 mm i wypalają więcej niż sód,
  • lit jest najjaśniejszy, ale przenika tylko do grubości kartki papieru.

Jak wybrać pomiędzy zagęszczaczami do betonu:

Dla najlżejszej podłogi: zdecydowanie użyć zagęszczacza litu, a co może zrobić jeszcze większą różnicę, to wybranie silniejszego betonu o wyższej MPa (megapaskal) do wstępnego wylewania. Beton 25-28 MPa jest typowy dla domu, ale zamiast tego można podać 35-38 MPa, ponieważ generalnie lepiej poleruje.

Dla najbardziej bezproblemowych posadzek: wybierz zagęszczacz potasu zamiast litu. Głębsza penetracja oznacza, że będziesz w stanie wypolerować wszelkie trawienie spowodowane przez materiały kwaśne, o wiele więcej razy na przestrzeni lat, niż mógłbyś to zrobić z litem.

Dla najzdrowszej podłogi: wystarczy użyć zagęszczacza z wyboru i nie dalszych uszczelniaczy, jak większość uszczelniaczy będzie zawierać pewien poziom VOC (lotnych związków organicznych). Wiele zagęszczaczy nie ma lotnych związków organicznych; będą one uszczelniać podłogę, więc dodatkowe uszczelniacze nie są absolutnie konieczne. Uszczelniacz powierzchni będzie również zużywać się i wymagają ponownego zastosowania w ciągu zaledwie roku, w zależności od tego, jak wiele użyć widzą. Każdy uszczelniacz będzie podlegał również wytrawianiu.

Dla najtańszej podłogi: zagęszczacze sodu są najbardziej przystępne cenowo i są wyborem, który należy podjąć, jeśli nie polerujesz podłogi do ostatecznego wykończenia. Na przykład: magazyny, garaże, warsztaty, czy podłoga wewnętrzna, która zostanie pokryta materiałem podłogowym.

Prawdopodobnie zauważysz, że domowe wykańczarki podłóg wolą pracować z zagęszczaczami potasu lub litu z jednego głównego powodu - głębsza penetracja zagęszczaczami sodu oznacza, że nie zostanie ona wyleczona przez ciepło wytwarzane podczas wypalania. Zamiast tego, należy odczekać 72 godziny przed jej wypaleniem. Ten prosty fakt oznacza dla instalatorów podróż powrotną, natomiast zagęszczacze potasu i litu mogą być wypalane natychmiast, dzięki czemu mogą zakończyć pracę w ciągu jednego dnia i nie muszą wracać 3 dni później.

Jak stosować zagęszczacze do betonu silikatowego:

Oczywiście należy zapoznać się z zaleceniami producentów przed przystąpieniem do pracy, ale oto kroki do gotowej podłogi w skorupce orzecha:

  • 28 dni po wylaniu, beton jest wystarczająco ustawiony, aby rozpocząć proces wykończenia.
  • Jeśli podłoga jest naprawdę nie na poziomie można szlifować go z 70-80 ścierniwa metalowe spoiwo diamentowe, aby wyrównać go, a następnie kontynuować przez poziomy ziarna, aby osiągnąć pożądany połysk. Uwaga: W razie absolutnej konieczności należy zacząć od poziomu 80 ziaren ściernych, ponieważ spowoduje to znaczne zwiększenie kosztów. W większości przypadków nie ma potrzeby rozpoczynania pracy od ziarnistości mniejszej niż 200 lub przekraczającej 1500. Każdy karnet kosztuje Cię pieniądze w klockach i pracę. Więc nie wstawaj i nie sprzedawaj do 3.000 grysów przez uroczego wykonawcę, który ma dużo czasu na ręce. Prawdopodobnie nie zobaczysz różnicy w wykończeniu, ale na pewno zobaczysz ją w rachunku.
  • Niektórzy producenci zalecają stosowanie zagęszczacza po pierwszym przejściu niwelacji dla większej penetracji, ale istnieje ryzyko, że zostanie on usunięty, jeśli pozostanie jeszcze wiele etapów grysu. Inni producenci zalecają, aby poczekać na zastosowanie środków zagęszczających do momentu tuż przed końcowym przejściem na najwyższym stopniu grysu, aby upewnić się, że nie zostanie usunięta zbyt duża ilość produktu. Należy tu kierować się własnym osądem.
  • Po zastosowaniu zagęszczacza, wycieraczki lub węża z nadmiaru materiału, zanim zaczniesz go wypalać. Ciepło z wypalania będzie leczyć go w tym samym czasie, jak poleruje i można chodzić po nim natychmiast.

Uszczelnianie pęknięć w betonie:

Pewna ilość pęknięć włoskowatych jest naturalna; znacznie większa niż to może być oznaką problemu strukturalnego. Najpierw należy zastosować zagęszczacz i zobaczyć jak wygląda; szklane kryształki powinny wypełnić pęknięcia o szerokości do .7 mm. Wszelkie pozostałe pęknięcia można naprawić za pomocą wypełniacza cementowego, nadmiar zostanie usunięty przy użyciu szlifierki. W przypadku pęknięć znacznie większych, należy najpierw zamontować pręt nośny, a następnie wypełniacz cementowy.

Alternatywnie, można użyć epoksydowego wypełniacza szczelinowego, ale ponieważ nigdy nie twardnieją całkowicie, mają tendencję do pozostawienia trochę bałaganu podczas polerowania.

Wybór ostatecznego uszczelniacza:

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że naprawdę nie 'potrzebujesz' uszczelniacza, zagęszczacz w zasadzie już to robi. Dodanie uszczelniacza oznacza dużo więcej pracy dla nieco większej ochrony, ale i tak zaczynamy:

Powłoki betonowe (zarówno zagęszczacze, jak i uszczelniacze) są w przeważającej mierze alkaliczne w naturze, podczas gdy wiele spożywanej przez nas żywności (kawa, owoce cytrusowe, pomidory, itp.) ma charakter kwaśny. Więc kiedy te pokarmy wyleją się i zostaną pozostawione na zbyt długi okres czasu, kwasy zneutralizują zasadowość i pozostawią trawienie na podłodze.

Kiedy jest wystarczająco dużo wytrawiania, aby dostać się na nerwy, można wypalić podłogę z powrotem do ładnego połysku ponownie. Ale jeśli pamiętać, że nieco wcześniej wspomniano o głębokości penetracji i twardości - im twardszy kryształ krzemianowy utworzony w betonie przez zagęszczacz, tym wyższy połysk, który jest możliwy, gdy podłoga jest polerowana lub polerowana, ale mniej razy można go przywrócić.

Niektóre uszczelniacze do betonu są oddychające i przepuszczają wilgoć, inne nie. Jeśli betonowa podłoga nie ma paroizolacji pod nią lub jeśli beton nie wyschnął wystarczająco, "wodoodporne" uszczelniacze, takie jak większość epoksydów są, może pęcherzyków i łuszczyć się, jak wilgoć podnosi się od dołu.

Jeśli nie wiesz czy pod płytą betonową znajduje się ochrona przeciwwilgociowa, upewnij się, że używasz oddychającego uszczelniacza. Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest i tak wybrać produkt oddychający, chyba że masz pewność, że masz stałą i dobrze uszczelnioną ochronę przed parami pod płytą i że płyta ma wystarczająco dużo czasu, aby całkowicie wyschnąć. Jeśli masz ciepło promieniujące z podłogi, uruchomienie go po wylaniu przyspieszy proces suszenia.

Wracając do spraw zdrowotnych, pamiętaj, że nie potrzebujesz uszczelnienia. Spowoduje to nieco mniej plam, jeśli wylejesz coś, ale tak będzie szybkie czyszczenie. Najbezpieczniejsze wykończenie powierzchni będzie wosk bez żadnych toksycznych dodatków, a dla najlepszych wyników spróbuj znaleźć wosk na bazie kwasu, ponieważ będzie mniej prawdopodobne, aby reagować z żywnością, która może wylądować na nim. Prawdopodobnie będzie to nieco trudniejsze do wyśledzenia; najlepiej byłoby sprawdzić u detalistów zajmujących się sprzątaniem i zaopatrzeniem.

Nakładanie betonu uszczelniającego:

Różne produkty i producenci będą mieli konkretne instrukcje dotyczące zastosowania swoich produktów, więc nie będziemy się tu zbytnio zagłębiać w szczegóły. Ale krótka historia jest - mniej więcej dzień po ukończeniu zagęszczacza, można zastosować ostateczny uszczelniacz. Normalnie wystarczy nałożyć go na podłogę i wypolerować za pomocą szybkiego palnika i 3000-gritowego lub wieprza podkładki pod włosy. Druga i trzecia warstwa może być stosowana w razie potrzeby.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top