• 23 lipca 2024

Myjnia to podstawowy element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Urządzenie powinno być łatwe w obsłudze zarówno dla klienta, jak i fryzjera wykonującego zabieg. Na rynku jest wiele myjni, każda od innej marki. Jak wybrać najlepszą myjkę fryzjerską do naszego salonu? Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem?

Misa - najważniejszy element myjki fryzjerskiej

Misa to ważny aspekt przy wyborze myjni fryzjerskiej do salonu. Ważne jest, aby misa nie była zbyt płytka ani zbyt głęboka. Pierwszy przypadek utrudni nam dotarcie do głowy klienta, drugi zaś sprawi, że woda będzie łatwo się rozpryskiwać. Najlepszym materiałem na profesjonalną misę jest ceramika. Istnieje wiele rodzajów myjni fryzjerskich. Można znaleźć zarówno miski białe, jak i czarne. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni kolor do aranżacji salonu, aby myjnia fryzjerska wyglądała jeszcze bardziej stylowo.

Siedzisko - zadbaj o komfort klienta

Wbudowane siedzisko lub dodatkowy fotel fryzjerski to kolejny ważny element myjni. Fryzjer powinien mieć możliwość jego regulacji, aby klient mógł wygodnie umyć włosy. Komfort jest bardzo ważny. Nie odwiedzamy salonu fryzjerskiego po to, by zmienić swój wygląd, ale by się zrelaksować i odprężyć. Przydatnym elementem jest wbudowany w fotel podnóżek, który pomoże klientom osiągnąć wygodną pozycję. Siedzisko powinno być wykonane z tworzywa odpornego na zachlapanie i czyszczenie.

Myjnia fryzjerska

Myjnia wolnostojąca czy myjnia zintegrowana?

Dla mniejszych salonów świetną opcją są myjnie wolnostojące. Świetny byłby model zamontowany na kolumnie ze stali nierdzewnej Q-2460 Gabbiano od producenta Activ. Myjnia wolnostojąca jest kompaktowa i nie zajmuje dużo miejsca. Posiada również wyprofilowaną ceramiczną misę z kolumną oraz kolumnę. Dzięki temu jest zarówno efektowna, jak i niezwykle funkcjonalna. Można też wybrać myjnię w pełni przenośną, jak modele Gabbiano 128 i 129 na stojaku.

Myjnie zintegrowane z wbudowanym krzesłem to dobra opcja, jeśli Twój salon dysponuje większą przestrzenią. Choć ten typ myjni wymaga więcej miejsca, jest bardziej stabilny i zapewnia większy komfort naszym klientom. Kąt nachylenia jest dostosowany do misy, dzięki czemu klient znajduje się pod odpowiednim kątem. Myjnia zintegrowana wygląda też bardziej profesjonalnie i efektownie. Na rynku jest wiele produktów fryzjerskich, które łączą w sobie elegancję i funkcjonalność. Świetnym tego przykładem są modele Techno i Globe polskiej firmy Ayala.

Na rynku dostępne są również podwójne myjnie fryzjerskie. Dzięki temu pracownicy mogą zająć się dwoma klientami jednocześnie, co znacznie przyspieszy proces pracy. Takie podwójne myjnie często mają wbudowaną szafkę z półkami z tyłu. Można w nich przechowywać różne szampony i maseczki, a jednocześnie oszczędzać miejsce. Połączenie podwójnej myjni fryzjerskiej z innymi meblami pozwoli stworzyć profesjonalną przestrzeń, w której fryzjer będzie mógł pracować wydajniej, a klient będzie miał większy komfort.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top