• 23 lipca 2024

Powszechne zastosowanie głowic termostatycznych było dużym przełomem w zarządzaniu ogrzewaniem mieszkań. Łatwiej było oszczędzać pieniądze, a także pozwalało to na utrzymanie w miarę stałej temperatury przez cały dzień. Inną opcją są bezprzewodowe termostaty grzejnikowe sterowane przez WiFi.

Na stronie Kalkulatory Budowlane dostępna jest usługa Szukaj Wykonawcy. Jest to przydatne, jeśli szukasz wykonawców do pomocy przy wykończeniu wnętrz lub remontach. Dostęp do najlepszych ofert uzyskasz po wypełnieniu krótkiego formularza.

Bezprzewodowe termostaty grzejnikowe a głowice termostatyczne WiFi

Najczęściej spotykaną głowicą termostatyczną jest ta zwykła, sterowana ręcznie. Najczęściej spotykane głowice termostatyczne posiadają 6-8 lub 17-stopniową skalę, za pomocą której można ustawić temperaturę. Czasami głowica cyfrowa może mieć inne oznaczenie stopni u różnych producentów. Różnice te można wychwycić nawet pomiędzy modelami w obrębie tej samej firmy.

Automatyczna głowica termostatyczna to kolejny typ, często z wyświetlaczem, który wskazuje temperaturę. Dzięki niej można ustawić pożądaną temperaturę dla domu. Jest to znacznie łatwiejsze i bardziej efektywne niż korzystanie ze standardowego zaworu termostatycznego. Elektroniczne głowice termostatyczne WiFi idą o krok dalej. Działają one dzięki wykorzystaniu do sterowania sieci radia internetowego. Głowice te mogą również tworzyć sieć i współpracować ze sobą.

Głowica termostatyczna WiFi

Idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zarządzać ogrzewaniem w swoim mieszkaniu lub domu jest głowica termostatyczna WiFi. Wpływa ona bezpośrednio na koszty ogrzewania domu. Dobrze kontrolowana temperatura w każdym pomieszczeniu pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze. Płacisz mniej, jeśli w Twoim domu nie jest zbyt gorąco.

Głowica termostatyczna WiFi automatycznie utrzymuje stałą temperaturę w mieszkaniu. Jest to bezpieczniejsze niż ciągłe wahania temperatury. Można ją również zaprogramować. Oznacza to, że można ustawić temperaturę na noc, dzień i weekendy. Najlepszym sposobem na oszczędności jest zmniejszenie ciepła podczas snu lub nieobecności całej rodziny.

Głowica termostatyczna WiFi marki Hama jest niezwykle prosta w obsłudze. Aplikacja wykonuje całą pracę za Ciebie. Może być również częścią inteligentnego domu. Możesz ustawić sieć głowic termostatycznych, aby skuteczniej zarządzać ogrzewaniem.

Głowica termostatyczna WiFi

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą głowic termostatycznych

Bezprzewodowe termostaty grzejnikowe mogą być stosowane tylko na jednym grzejniku. Trudno zatem mówić o sterowaniu ogrzewaniem. Elektroniczna głowica termostatyczna WiFi działa w inny sposób. Tworzy sieć z innymi głowicami, aby regulować temperaturę w domu. Najbardziej zaawansowane modele potrafią dostosować się do aktualnych warunków za pomocą algorytmów.

Można zaprogramować głowice tak, aby w każdym pomieszczeniu ustawiały inną temperaturę. Można to zaprogramować tak, aby zmieniała się w ciągu dnia, dostosowując się do stylu życia mieszkańców. W niektórych przypadkach głowica może być połączona ze sterownikiem pieca. Jest to ważny system inteligentnego domu. Dzięki temu zwiększa się oszczędność.

Ogrzewaniem można sterować głosowo, lub za pomocą aplikacji. Można to robić nawet zdalnie. Nie musisz być w domu, aby dostosować temperaturę, aby było bardziej komfortowo przed powrotem z pracy lub obniżyć ją, gdy pracujesz w nadgodzinach.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top