• 10 czerwca 2023

Wybór właściwej wyciskarki do soku jej bardzo trudnym zadaniem. Na rynku znajduje się wiele takich urządzeń, które pomiędzy sobą różnią się zasadniczo,a posiadane urządzenie przekłada się na jakość i ilość soku, a także na koszt i funkcjonalność wykorzystania. Wyciskarki dzielą się również ze względu na możliwości przerobienia poszczególnych składników. Ilość parametrów technicznych komplikuje podjęcie ostatecznej decyzji. Dla ulatwienia  przestawiamy poradnik, który dokładnie przedstawia poszczególne parametry. 

Wydajność wyciskarki wolnoobrotowej

Poszukiwania dobrej wyciskarki nalezy rozpocząć od wydajności. Najczęściej na rynku występują urządzenia, które posiadają szybkoobrotowe metalowe ostrza odpowiadające za rozdzielenie soku od miąższu. Uzyskiwany sok jest gęstszy, ale jest go także mniej. Z kolei miąższ jest wilgotniejszy. 

Inny sposób pracy oferują wyciskarki wolnoobrotowe. Podczas pracy miażdżą składniki, co sprawia, że wyciskają więcej soku. Pozostałością jest sucha pulpa. Pracują z większą wydajnością. Choć ich cena początkowa jest wyższa, to przekłada się to na oszczędności w przyszłości z uwagi na mniejszy odpad. 

Wartość odżywcza soku z wyciskarki

Bez wątpienia podczas zakupu wyciskarki należy pamiętać o wartości odżywczej przygotowanego soku. Praca urządzenia przy wysokiej temperaturze, co ma miejsce w sokowirówkach, degraduje zawarte w owocach i warzywach substancje odżywcze i enzymy. W przeciwieństwie do sokowirówek, wyciskarki wolnoobrotowe nie doprowadzają do wzrostu tempretury, ponieważ nie posiadają ostrzy. Uniemożliwia to zniszczenie substancji odżywczych i enzymów. Soki przygotowane w wyciskarce wolnoobrotowej są dłużej zdatne so spożycia, można przechowywać go nawet przez 24-48 godzin, choć świeżo sporządzony jest najbardziej wartościowy. 

Komfort użytkowania wyciskarki 

Decydując się na zakup wyciskarki należy pamiętać o komforcie użytkowania. Mniejsza ilość czynności do wykonania sprzyja uzyskiwania przyjemności z codziennego rytuału. O sprawności obsługi świadczy sposób oddzielania miąższu od soku, przekłada się to na komfort czyszczenia urządzenia. Wyciskarki gromadzące miąższ wewnątrz wymagają systematycznego opróżniania pojemnika, co generuje dodatkową ilość czynności. O wiele lepiej sprawdzają się wyciskarki, w których miąższ odprowadzany jest na zewnątrz, dzięki czemu pojemnik może być rzadziej opróżniany. 

Porównując poszczególne modele, bardziej komfortowe są te, które posiadają duży otwór wsadowy, ponieważ przygotowanie składników pochłania mniej czasu. 

Dodatkowe funkcje wyciskarki do soków 

Zasadność obecności dodatkowych funkcji jest w pełni zależna od potencjalnego wykorzystania urządzenia. Część wyciskarek posiada możliwość wytworzenia mleka roślinnego lub przygotowania posiłku dla niemowląt. Wówczas posiadana wielofunkcyjność sprzętu pozwala na częstsze użytkowanie, a wyciskarka staje się niezastąpiona każdego dnia. 

Posiadamy nadzieję, że treść powyższego artykułu w prosty sposób wskazała najistotniejsze kwestie na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru wyciskarki wolnoobrotowej. Nie mniej jednak urządzenie musi być w pełni dopasowane do potrzeb domowników, dlatego przed zakupem warto dokładnie przeanalizować stawiane przed sprzętem wymagania. 

https://hurompolska.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top