• 10 czerwca 2023

Zapewne słyszałeś już o kołdrach obciążeniowych i ich licznych funkcjach. Czy te rzeczywiście działają? Czy warto kupić to oryginalne okrycie? Podpowiadamy!

Rzeczywiście kołdra obciążeniowa nie jest standardowym okryciem, które znaliśmy dotychczas. Przede wszystkim wyróżnia się wagą, ale wcale nie jest, jak mogłoby się wydawać np. z racji nazwy, bardzo ciężka. Jej waga powinna być dostosowana do osoby ją użytkującej. Nakrycie to jest cięższe niż to standardowe, gdyż jego zadaniem jest wywołanie równomiernego nacisku na stawy, ścięgna czy mięśnie, tak aby poczuć swoje ciało i odzyskać kontrolę nie tylko nad nim, ale także nad psychiką. Stan jest nazywany jest przez wielu specjalistów stanem samoorganizacji. Nacisk równoważy procesy układów sensorycznych. Pod kołdrą czujemy się spokojni, bezpieczni, jakby ktoś, komu bardzo ufamy, nas przytulał. Rzeczywiście taki był cel stworzeniach tych produktów medycznych. Kołdra obciążeniowa ma wzmacniać emocjonalną równowagę, uspokajać i uwolnić umysł od stresu. Wielu użytkowników tych nakryć podkreśla poprawę ich jakości snu. "Wreszcie przesypiam całą noc. Już nie wybudzają mnie negatywne myśli" - mówi 33-letnia Agata, która stosuje kołdrę sensoryczną od 2 miesięcy.

Kołdra obciążeniowa - zalety

Nie mamy wątpliwości, że kołdra obciążeniowa działa. Potwierdzają to też badania i specjaliści, którzy zalecają ten wyrób medyczny swoim pacjentom. Jakie zalety z jej stosowania możesz odczuć na sobie? Sprawdź te przykładowe:

  • - poprawa jakości snu - kołdra obciążeniowa może nie tylko ułatwić Ci zasypianie, ale przede wszystkim poprawi jakość snu. Dzięki tej narzucie prześpisz wreszcie całą noc, a rano obudzisz się wypoczęty i pełen energii,
  • - uśmierzanie chronicznego bólu - cierpisz na chroniczny ból? Może się okazać, że kołdra obciążeniowa okaże się pomocna w jego uśmierzeniu. Zmniejszy dolegliwości bólowe i skróci czas leczenia w danej terapii. Specjaliści podkreślają, że narzuta powoduje "rozłożenie" bólu na większe obszary ciała. Dzięki temu doznania te nie kumulują się w jednym miejscu,
  • - zmniejszenie odczuwanego stresu - ciągle się stresujesz? Codziennie odczuwasz napięcia? Koniec z tym! Zawalcz o siebie i komfort swojej codzienności. W tym pomoże Ci kołdra obciążeniowa. Pod nią poczujesz się spokojny, zrelaksowany i bezpieczny. Nic dziwnego, że stosowanie tej innowacyjnej narzuty porównywane jest do przytulania, które ma tak ogromne znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego.

Kołdra obciążeniowa - tak, tak i jeszcze raz tak!

Zatem - tak! Kołdra obciążeniowa działa i to bardzo dobrze. Zanim jednak porwiesz się na jej zakup, przede wszystkim dowiedz się jakie są przeciwwskazania do jej stosowania (to m.in. obniżone napięcie mięśniowe, dolegliwości kardiologiczne, problemy układu krążenia itd.). Najlepiej skonsultować ten wybór ze specjalistą, np. ze swoim fizjoterapeutą. Ważne jest również to, aby zakupić ją w sprawdzonym miejscu. My polecamy tego renomowanego producenta https://gravityblankets.pl.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top