• 17 czerwca 2024

Ten popularny styl trafił do miasta, na plażę i wszędzie pomiędzy. Rozmawialiśmy z trzema wpływowymi osobami o różnej estetyce, aby dowiedzieć się, jak zinterpretowali wygląd w swoich domach.

Modern Coastal Farmhouse Style

Chrissy Serrano i jej mąż, Jose, zbudowali sobie trzypiętrowy dom w stylu farmy na miejskiej działce w Durham w Północnej Karolinie. "To taki wszechstronny wygląd", wyjaśnia Serrano, która również przyznaje, że tak bardzo podobał jej się proces budowy, że "zapalił coś we mnie". Zaczęła więc dzielić się swoimi inspiracjami z innymi.

Przynieś nadmorskie akcenty

"Uwielbiam to świeże uczucie, jakie czujesz na plaży", mówi. "Włączenie elementów przybrzeżnych do domku na farmie daje nieoczekiwany efekt. Może być tak mały jak niebieski odcień szarej farby."

Powiedz "tak" do Shiplap

"Chcę go w każdym pokoju! Pomaluj go na dowolny kolor, poplam, albo zostaw w stanie surowym", mówi Serrano. Shiplap dodaje uroku, więc nie musisz robić tyle dekoracji.

Embrace Cozy; Banish Clutter

"Zapraszam do pomieszczeń ciepło i charakter za pomocą miękkich tkanin, zebranych kawałków i faktur, takich jak odsłonięta cegła i tapicerka" - mówi Smith. Zachowaj prostotę, wybierając neutralną paletę.

Zalanie światłem słonecznym

Wstawili dodatkowe okna po południowej stronie domu, więc nawet w pochmurne dni jest dużo słońca. "Pochodząc z poprzedniego domu, który był ciemny (jak większość starych domów wiejskich), wierzę, że naturalne światło jest dobre dla duszy", mówi Serrano.

Keep Kids In Mind

Jako czteroletnia mama muszę mieć rodzinny dom, w którym czuję się jak u siebie na miejscu", mówi. W otwartej przestrzeni mieszkalnej i kuchennej wszyscy mogą być razem, nie będąc tuż nad sobą". "Szeroki frontowy ganek jest moim ulubionym miejscem", mówi. "Siedzimy w naszych bujanych fotelach i korzystamy ze wspaniałych widoków na okolicę."

English Country Farmhouse Style

Właścicielka domu: Jenny Bohannon; @tallwoodcountryhouse

Ten dom o powierzchni 2700 metrów kwadratowych, pięknie nazwany Tallwood, jest budynkiem z lat 60-tych XX wieku, który mieści się na 6 akrach w krainie koni północnej Wirginii. "Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zachować, odrestaurować i ożywić piękne elementy tego domu podczas jego renowacji", mówi Bohannon.

 

Malować podłogi

"Moja mama i ja spędziliśmy trzy dni na podłodze szachownicy w kuchni, ale było warto", mówi. "To moja ulubiona część domu i jest niezbędna dla starego angielskiego wyglądu Country."

Zrób miejsce dla zwierząt domowych

Poszukuje inspiracji w historycznych gospodarstwach rolnych w Anglii. "W ciągu dnia mogą biegać tu kaczki i kury, ale w nocy na stole jest piękna porcelana" - mówi Bohannon, dumny właściciel 12 kaczek pekińskich, ośmiu francuskich królików doświadczalnych, dwóch labradorników i dwóch kotów.

Kultywowanie małych przestrzeni

Ten dom nie ma otwartego planu piętra. "Zamiast tego, traktuję każdy pokój jako odkrycie, które jest bogate w warstwy sztuki, tapety, które są oryginalne dla domu, oświetlenie i antyki", mówi. "Wejście do każdej przestrzeni powinno być jak otwarcie szkatułki z klejnotami."

Pamiętaj, że "stare jest nowe" ponownie

"Nasz agent nieruchomości myślał, że ten dom jest łzawiący, bo każdy, kto go odwiedził, był przytłoczony stanem kuchni", wspomina. "Ale przypomniała mi się sprzedaż nieruchomości, którą odwiedziłem lata temu. Wśród tych wszystkich formalnych pokoi była mała kuchnia, i była piękna. To była moja inspiracja dla Tallwood."

Tradycyjny Styl Domu Rolniczego

Właściciel domu: Brittany J. Smith; @thorn_cove_abode

"Gospodarstwo rolne to miejsce, które ma skrzypiące drzwi wejściowe, zużyte podłogi i ocieka ciepłem", mówi Smith, który dorastał w starszych domach. Nie mogła przekonać swojego męża do podjęcia się renowacji zabytkowej posiadłości, więc poszli na kompromis i zbudowali nowy, stary dom w Chesnee w Południowej Karolinie.

Celebruj autentyczność

"Nasz zewnątrz jest bardzo podobny do domu moich dziadków", mówi. "Nie patrzę na nowoczesne trendy zbytnio. Zamiast tego, myślę o starych domach wiejskich, które mijam na wiejskich drogach."

Projektowanie dla Jak żyjesz

Równoważenie komfortu i funkcji jest kluczowe. "Każdy pokój został stworzony z myślą o specyficznych potrzebach naszej rodziny", mówi Smith.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top