• 17 czerwca 2024

Płytki są klasycznym materiałem stosowanym w domu, ale przede wszystkim w łazience. Dowiedz się, jakie płytki są teraz popularne, ile kosztują i jak je czyścić.

Tutaj, aby wyjaśnić, dlaczego płytki będą zawsze trendy w dzisiejszych łazienkach są trzy wysoko oceniane profesjonalistów: Cal Doyle, prezes Budget Bathrooms w Phoenix; Matt Blank, dyrektor ds. marketingu w MBC Building & Remodeling w Millersville w Pensylwanii; oraz Madeline Pillow, koordynator ds. marketingu w Moss Building & Design w Chantilly w Wirginii.

Co jest najnowszego i najlepszego z kafelkami?
Doyle: W przypadku podłóg, rosnącym trendem są deskowe, przypominające drewno płytki porcelanowe. Po prawidłowym ułożeniu, płytki te wyglądają jak prawdziwe drewno, bez ryzyka uszkodzenia przez wodę, nieodłącznie związanego z naturalnym drewnem. Są one doskonałym wyborem do kąpieli.

Puste: Najpopularniejszą płytką nadal jest ceramika. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat obserwujemy stały wzrost wykorzystania luksusowych płytek winylowych na podłogi. Większe płytki (12 na 12) wydają się być najczęściej wybieranym rozmiarem. Kolory są na całej mapie w zależności od indywidualnych upodobań, ale pozostają neutralne w swej istocie. Średnio ceny wahają się od 4 do 10 dolarów za stopę kwadratową.

Poduszka: Wielkoformatowa płytka porcelanowa, z wykorzystaniem płytek 12-by-24s na podłodze i tej samej wielkości, lub mniejszych prostokątnych płytek na ścianach. Ceny średnio od 5 do 15 dolarów za stopę kwadratową. Szare odcienie są teraz również naprawdę duże.

Jak się czyści dachówkę?

Doyle: Na rynku jest wiele dobrych środków czyszczących. Unikaj tych, które są kwaśne i ścierne, które szybko stępią powierzchnię, niszcząc "wow", na które tak ciężko pracowałeś.

Puste: Na rynku jest mnóstwo sprzątaczy. Wielu ekspertów zaleca podgrzanie płytki do temperatury około 10 stopni poprzez uruchomienie bardzo gorącego prysznica. Co może podwoić skuteczność środków czyszczących.

Poduszka: Czyścić łagodnym detergentem i wodą. Użyj szmatki zamiast gąbki. Kamień naturalny wymaga nieco więcej pielęgnacji - unikaj naturalnych kwaśnych środków czyszczących, takich jak roztwory octu lub soku z cytryny.

Po co zatrudniać profesjonalistę do instalacji?

Doyle: Specjalista od renowacji wanien wie, jak prawidłowo zbudować łazienkę. Profesjonalista może doradzić, co daje najwięcej "bang for the buck", co może zaoszczędzić tysiące dolarów. Często człowiek może myśleć, że oszczędza pieniądze [DIY], ale w końcu odkryć, że nie zrobił nic, ale problemy z zakupem i żal i instalacji, które muszą być wyrwane i przebudowany.

Puste: Doświadczenie. Przeciętny właściciel domu najprawdopodobniej nigdy wcześniej nic nie kaflował. Jeśli płytki nie są prawidłowo ułożone, mogą łatwo pęknąć. Co oznacza więcej pieniędzy na ich wymianę. Ponadto, nieszczelności pod prysznicami mogą powodować gnicie, pleśń i wiele problemów, o których możesz nie wiedzieć, dopóki nie będzie za późno.

Poduszka: Niewłaściwa instalacja może spowodować pęknięcia lub wyskakiwanie płytek. Ważne jest, aby znać szczegóły poziomowania i prawidłowego montażu, aby płytki przylegały do powierzchni. Doświadczony instalator płytek będzie miał niezbędne narzędzia i umiejętności, aby stworzyć piękną i trwałą przestrzeń.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top