• 14 kwietnia 2024

Gdy mamy już drzewa usunięte z działki, to bardzo często pozostają nam pniaki, jak i także korzenie. Zarówno jednego, jak i także drugiego dosyć trudno jest się pozbyć. Oczywiście możemy je zamaskować, ale ich widok będzie się nam naprzykrzał i psuł krajobraz. Drwal profesjonalny usunąć może te pozostałości za nas dosłownie w kilka chwil. Jednak nie zrobi tego gołymi rękoma. Potrzebna jest mu frezarka do pni.

Jak poradzić sobie ze starymi pniami na działce?

Frezarka do pni pomoże nam się pozbyć nawet najbardziej upartych pni oraz korzeni. Sam proces usuwania polega na niczym innym jak na wykorzystaniu sprzętu ciężkiego. Używa specjalnych ostrzy do rozdrabniania korzeni oraz pni. To, co pozostaje, to po prostu gołe miejsca, na których możemy posiadać trawę czy też zagospodarować ciekawymi kwiatami.

Frezerka do pni to urządzenie, które możemy wypożyczyć. Jednak bez odpowiedniej wprawy może się to wydawać bezużyteczne. W związku z tym rozważmy wynajem fachowca, który usunie drażniący nas pień właśnie poprzez frezowanie. Dzięki temu nie tylko będziemy zadowoleni ze zniknięcia pnia, ale także nie musimy się zmagać z żadnym pozostawionym bałaganem. Fachowiec zadba o wszystkie detale i po wszystkim dokładnie posprząta.

A ile musimy za taką usługę zapłacić? Może to być nawet niespełna sto złotych. Jednak cena ostateczna jest zależna od konkretnego pnia, jego wielkości (najczęściej średnicy) oraz lokalizacji. Najczęściej jest to koszt kilkuset złotych. Nie jest to wcale wygórowana cena. Gdybyśmy sobie policzyli cenę wypożyczenia frezarki, a do tego skalkulowali sobie nasz czas oraz pracę, to bardziej się opłaca kompletna usługa. Na pewno wszyscy jesteśmy tego samego zdania.

Nam pozostanie już tylko zagospodarowanie przestrzeni po frezowaniu starych pni. Profesjonalny ogrodnik nie tylko pomoże nam usunąć pień, ale nawet zasugeruje udekorowanie wolnej przestrzeni. Można w tym miejscu utworzyć ścieżki spacerowe czy też zasadzić całkiem inne drzewa czy też jakieś krzewy i kwiaty.

pień drzewa

Frezarka do pni: zastosowanie

Frezarka do pni sprawdzi się w naprawdę wielu ciekawych sytuacjach. Najczęściej jest to sytuacja, w której właściciel lasu zamierza na swoim terenie prowadzić nie tylko wyrąb drzew, ale także pozwolić sobie na uzdatnianie terenu pod jaką nową plantację. Frezerka do pni bardzo często jest także wykorzystywana przy zagospodarowaniu terenu, który wcześniej był zalesiony, a za niedługo ma stać budynek mieszkalny. Ostatnią z najczęstszych sytuacji, w której używana jest frezarka do pni to sytuacja, gdy mamy własny sad, czy też ogród przydomowy i po prostu chcemy się pozbyć niechcianego drzewka.

Do tego frezarka do pni konieczna jest także firmom, które się zajmują utrzymaniem poboczy dróg oraz parków miejskich. Pobocze dróg są szczególnie ważne, ponieważ po wycince drzew na poboczu drogi należy je szybko oczyścić z pozostałych korzeni oraz pni. Jest to kwestia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W przypadku właścicieli przydomowych ogrodów czy też właścicieli sadów, nie zawsze występuje potrzeba zakupu frezarki do pni. Wystarczy bardzo często wynająć firmę, która w tego typu praca się specjalizuje. Pracownicy firmy przyjeżdżają już ze swoją własną frezarką. Podobną usługę zamówić można także u co po niektórych producentów frezarek do pni. Jednak gdy mamy naprawdę spory sad, to czasem własna frezerka do pni rzeczywiście nam się przyda. Oczywiście ta decyzja należy tylko i wyłącznie do nas.

Niezależnie od przyczyn, które nami kierują przy poszukiwaniu frezarki do pni, powinniśmy zwrócić uwagę na ofertę karczowników dostępnych na rynku. Okazuje się, że urządzenia takiego typu możemy nawet kupić w sieci. Tak naprawdę internetowy sklep z frezarkami niczym nie ustępuje zakupowi takiego urządzenia w tradycyjny sposób. Co więcej, na samej stronie internetowe możemy od razu sobie sprawdzić specyfikę techniczną sprzętu nas interesującego. Co jak co, ale dzięki zakupom internetowym jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo czasu.

Frezarka do pni jest urządzeniem bardzo istotnym dla wszystkich, którzy to zawodowo czy też prywatnie mają kontakt z samym procesem wycinania drzew oraz sporych krzewów. Dlatego też zakup karczownika odpowiedniego powinien zostać przemyślany gruntownie. Sprzęt dobrze dobrany posłużyć nam może przez długie, długie lata. W związku z tym zwróćmy szczególną uwagę na samą konserwację urządzenia.

Jednak jeśli nie chcemy kupować swojej frezarki do pamiętajmy o tym, że firm oferujących frezowanie pni jest naprawdę sporo. Co jak co, ale mamy zdecydowanie w czym wybierać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top