• 10 czerwca 2023

Trudno cieszyć się zaletami wiosny, gdy kwiaty sprawiają, że kichasz jak banshee, a pączkujące drzewa sprawiają, że oczy podlewają się szybciej niż koniec Titanica. Nie można powstrzymać zapylania drzew ani wzrostu trawy, ale alergeny można trzymać z dala od miejsca zamieszkania! Jeśli alergia dotarła do twojego domu, wykonaj te siedem kroków, aby zminimalizować objawy.

1 WYPIERZ SWOJĄ POŚCIEL
Miliony roztoczy kurzu i innych rodzajów bakterii mogą używać Twojego materaca i poduszek jako domu! Przynajmniej raz w tygodniu, łącznie z poduszkami, zdejmij i umyj swoją pościel w cyklu gorącej wody.

2 POZBĄDŹ SIĘ NIEPOTRZEBNEGO
W sezonie alergicznym dobrym pomysłem jest pozbycie się bałaganu w pokojach, w których spędzasz najwięcej czasu, takich jak salon i sypialnie. Usuń rzeczy, które mają tendencję do zbierania kurzu, takie jak śmieci, stare czasopisma i knickknacks.

3 OCZYŚĆ SWOJE ZASŁONY
Zapewnij swoim zasłonom dobry dopływ świerku, odkurzając je za pomocą przystawki z wężem i myjąc je ręcznie w zimnej wodzie. Ciężkie draperie i zasłony mogą łatwo zatrzymywać kurz, brud i alergeny.

4 ŚCIERECZKI DO KURZU 
Użyj lekko wilgotnej szmatki lub specjalnej suchej szmatki, która zatrzyma brud podczas odkurzania domu. Ściereczki do kurzu z pierza zwykle rozprowadzają alergeny wokół, zamiast je usuwać!

5 BUTY PRZY DRZWIACH
Jedną z najprostszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zredukować alergeny w swoim domu, jest pozostawienie butów przy drzwiach! Według EPA, spód twojego buta może śledzić wszystkie rodzaje zarazków i alergenów, w tym ziarna pyłków, zarodniki pleśni i sierść zwierząt domowych. Wystarczy wyczyścić przestrzeń przy każdych drzwiach zewnętrznych, gdzie ludzie mogą umieścić swoje buty. Pojemniki lub wiklinowe kosze świetnie się do tego nadają!

6 ODKURZACZ Z FILTREM HEPA
Niszcz roztocza poprzez odkurzanie podłóg za pomocą wysokowydajnego filtra powietrza (HEPA) co najmniej raz w tygodniu. Odkurzacze z filtrami HEPA zatrzymują bardzo drobne cząsteczki kurzu, które inne odkurzacze jedynie recyrkulują z powrotem do powietrza w Twoim domu.

7 SPRAWDŹ POZIOM WILGOTNOŚCI W TWOIM DOMU
Wilgotność powyżej 55 procent może sprzyjać rozwojowi pleśni i grzybów pleśniowych, które wywołują objawy alergii. Zmierzyć wilgotność w swoim domu, aby określić, czy jest ona na zdrowym poziomie. Jeśli wilgotność jest zbyt wysoka, warto kupić osuszacz.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top