• 29 listopada 2023

Wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby dostrzec różnorodność, która nas otacza. Różne kształty, tekstury i kolory zadziwiają nas na każdym kroku. Dotyczy to drzew w parku, które są tak różne, że nie sposób znaleźć dwóch identycznych, majestatycznych skał, w których woda morska rzeźbi niepowtarzalne wzory, oraz starych desek w bieszczadzkich domach wiejskich, które przez lata nabrały wyjątkowych kolorów. Inspiracje, jakie można znaleźć w naszym najbliższym otoczeniu, zostały wykorzystane przez opoczyńskich projektantów do stworzenia nowych wzorów płytek.

To, co zmieniło się na przestrzeni lat, to nie tylko technologia, ale także gusta i wymagania konsumentów. Ponad dziesięć lat temu, wszystkie płytki wyglądały prawie identycznie. Dzięki rozwojowi technologii możemy teraz produkować płytki, które nie tylko występują w różnych rozmiarach, ale także mają różne wykończenia powierzchni i, co najważniejsze, różne wzory. Projekty graficzne o wymiarach podanych w metrach są nakładane na płytki kawałek po kawałku, przy użyciu drukarki cyfrowej. Zazwyczaj odbywa się to w sposób losowy, podobnie jak w naturze. W efekcie otrzymujemy niepowtarzalny wzór.

PŁYTKI, KTÓRE DOSKONALE IMITUJĄ NATURĘ

Dzięki tej szacie graficznej, we wnętrzach ozdobionych naszymi płytkami, czujemy się jak w kontakcie z prawdziwym drewnem, kamieniem lub innymi naturalnymi materiałami. Wzory, które doskonale naśladują naturę sprawiają, że wystrój wnętrza jest niezwykle autentyczny i efektowny dla oka.

Aby ułatwić klientom wybór płytek, w zależności od tego, czy szukają produktów pasujących do minimalistycznych wnętrz, czy raczej niekonwencjonalnych i przełamujących formy, wprowadziliśmy do naszych kolekcji następujące klasy tonalności:

KLASA TONALNOŚCI V1

Klasa V1 - klasa ta służy do oznaczania monokolorowych płytek lub płytek z minimalnym zróżnicowaniem wzoru, np. OPTIMUM, MONOBLOCK i FROZEN LAKE. Jeśli szukasz stonowanych i minimalistycznych kolekcji, zwróć uwagę na produkty z tą klasą.

KLASA TONALNOŚCI V2

Klasa V2 - projekty graficzne poszczególnych płytek w jednym opakowaniu różnią się nieco od siebie, ale wszystkie mają ten sam spójny ton. Na przykład, wszystkie płytki mają ten sam podstawowy kolor, ale różnią się subtelnymi szczegółami, takimi jak ilość żyłek na marmurze, na przykład w CALACATTA GOLD, SILVER POINT i GRAVA, lub mają nieco inne pierścienie, na przykład w PRIME DARK BEIGE.

Być może nie jesteś fanem wielkiej różnorodności, ale też znudził ci się minimalizm? Odkryj kolekcje oznaczone jako V2.

KLASA TONALNOŚCI V3

Klasa V3 - klasa ta służy do oznaczania płytek, które znacznie różnią się od siebie wyglądem graficznym i kolorystyką. Przykładem może być kolekcja COLOR CRUSH, w której dominującym kolorem niektórych płytek jest jasny niebieski, a innych głównie brąz. Kolekcje oznaczone jako V3 mogą również charakteryzować się różną wyrazistością w odniesieniu do poszczególnych powierzchni płytek. Niektóre mogą być bardziej stonowane, inne bardzo wyraziste, jak w kolekcji STONINGTON. Płytki drewnopodobne z klasy V3 będą się różnić pod względem liczby sęków i kolorystyki, jak w PRIME GREY. Lubisz odważne i różnorodne wnętrza? Płytki klasy V3 są dla Ciebie!

KLASA TONALNOŚCI V4

Klasa V4 - płytki z jednego opakowania różnią się nie tylko kolorami i wzorami graficznymi, ale również wykończeniem powierzchni. Taka kombinacja pozwala na uzyskanie jedynego w swoim rodzaju efektu.

Czy chcesz osiągnąć najbardziej satysfakcjonujący efekt? Pamiętaj o kilku ważnych rzeczach:

- Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu

- mieszać płytki z różnych opakowań; należy pamiętać, że płytki są pakowane losowo, co oznacza, że jedno opakowanie może zawierać płytki o podobnej tonacji (ma to szczególne znaczenie w przypadku płytek o wyższych klasach tonacji)

- najpierw należy położyć płytki bez kleju na pewnej powierzchni, aby wypróbować różne kombinacje, aż do uzyskania pożądanego efektu

Nie bójcie się eksperymentów!

- prostokątne płytki rektyfikowane mogą być układane zarówno w poziomie jak i w pionie

- używać różnych wykończeń na jednej powierzchni, można na przykład dodać akcenty lappato (polerowane) do płytek matowych

- łączyć płytki drewnopodobne z tymi imitującymi kamień naturalny

- łączyć różne kolekcje płytek drewnopodobnych, np. z serii GRANDWOOD. W ten sposób osiągniesz bardzo naturalny, a jednocześnie spektakularny efekt.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top