• 14 kwietnia 2024

Ręczne pranie mebli tapicerowanych jest bardzo męczące. Wymaga od nas sporego nakładu pracy oraz czasu. Niestety tapicerki często się brudzą. Wystarczy chwila nieuwagi, a pojawi się jakaś plama, która nadszarpnie walory estetyczne naszych mebli wielkogabarytowych. Bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę rodzice. Dzieci są mistrzami w robieniu plam.

Dzieci są również bardzo delikatnymi istotami. Ich układ odpornościowy wciąż się kształtuje, co oznacza, że należy dbać o to, aby nie były narażone na działanie bakterii. A drobnoustroje są wszędzie wokół nas. Szczególnie często znajdują się one w zaniedbanych meblach tapicerowanych, ponieważ brud, który zbiera się pomiędzy włóknami stanowi dla nich idealne miejsce do rozmnażania się.

Jeżeli chcesz pozbyć się ich przy pomocy domowych sposobów, możesz mieć z tym duży problem. Ciężko jest dotrzeć do tak niedostępnych warstw tkaniny. Rozwiązaniem tego problemu może być profesjonalna usługa, która realizowana jest przez specjalistyczne firmy czyszczącetakie jak ta: https://edompranie.pl/pranie-tapicerki-kanap-ursynow/

Jak dbać o czystość tapicerki domowymi sposobami?

Prawdopodobnie do czyszczenia swoich mebli wykorzystujesz środki czystości kupione w supermarketach. Czy podczas ich wybierania zwracasz uwagę na to, do jakich tkanin są one przeznaczone? Większość konsumentów nie zdaje sobie sprawy z tego, że źle dobrany detergent może wyrządzić dużo krzywdy. Szczególnie delikatne tkaniny, które są wrażliwe na działanie substancji żrących, mogą zostać uszkodzone. Niewłaściwe środki chemiczne mogą powodować osłabienie struktury materiału oraz powstawanie licznych przebarwień.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie metod, które znają nasze babcie. Chodzi o szare mydło, ciepłą wodę oraz czystą ścierkę. Jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne dla materiału. Nie ryzykujesz w ten sposób uszkodzeniem tapicerki meblowej. Wielu specjalistów zaleca właśnie ten sposób. Jest to bardzo dobra metoda do odświeżenia tkaniny pomiędzy profesjonalnymi zabiegami.

Do domowego usuwania plam poleca się stosowanie sody oczyszczonej. Ten składnik znajduje się praktycznie w każdej kuchnia, a od dawna wiadomo o tym, że jest on powszechnie wykorzystywany podczas domowych porządków. Wiele zależy również od tego, czy uda Ci się szybko zareagować. Czas jest tutaj bardzo ważny. Największe szanse na usunięcie plamy masz od razu po jej powstaniu. Im dłużej będzie ona zasychać, tym mniejsza szansa na powodzenie.

Jeżeli zauważysz, że powstała jakaś plama i chcesz zwiększyć szanse na to, że uda się ją usunąć, możesz zamówić fachowe pranie mebli tapicerowanych. Specjalista, który przyjedzie do realizacji usługi, zastosuje na plamę odpowiedni detergent. Zwiększy to szanse, na to, że uda się wybawić zanieczyszczenie. Niestety w przypadku starych oraz zaschniętych plam nie ma żadnej pewności, że misja zakończy się sukcesem.

Jakie zalety ma fachowe pranie mebli tapicerowanych?

Profesjonalna usługa związana jest z licznymi zaletami. Najważniejszą jest oczywiście wysoki poziom czystości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych środków czyszczących specjalista jest w stanie usunąć większość zabrudzeń. Szczególnie cenne jest wyeliminowanie zbitej warstwy niedostępnego brudu, która gromadzi się pomiędzy włóknami.

Drobnoustroje w tym bakterie oraz roztocza, rozwijają się właśnie w zbitym brudzie. Stanowi on idealne warunki do rozmnażania się dla nich. Może to wywołać potencjalnie groźne dla naszego zdrowia sytuacje, ponieważ mikroskopijne organizmy oddziałują na nas. Na pewno możemy poczuć ich obecność, ponieważ bakteriom bardzo często towarzyszy nieprzyjemny zapach. Wydobywa się on z tkaniny i jest trudny do usunięcia. Specjalistyczne środki czystości są w stanie zastąpić ten odór przyjemnym zapachem.

Nowoczesne detergenty chronią materiał przed działaniem promieniowania UV. Oznacza to, że nasza tapicerka meblowa na znaczenie dłużej zachowa swój kolor. Nie będziemy zmuszenie do ciągłej wymiany mebli. Jest to opcja bardzo ekologiczna oraz ekonomiczna. Warto zdecydować się na profesjonalne pranie mebli tapicerowanych.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top