• 17 czerwca 2024

 

Ponieważ rok wiatr wieje w dół, a jesień zaczyna powoli opadać w zimę, wielu mieszkańców południa przygotowuje się na chłód. Jednak w świecie designu rzeczy tylko się rozgrzewają. Nie tylko najcieplejsze odcienie nowego roku mają swój wielki debiut, ale również eksperci od trendów przygotowują się do tego, by w 2020 roku przewidzieć swoje przewidywania dotyczące wnętrz domowych.

I dobre wieści dla tych, którzy chcą mieć przewagę w swoich planach przebudowy: Pierwsza z tych prognoz jest tutaj. Home remodeling strony Houzz, baza danych, gdzie miliony profesjonalistów i właścicieli domów iść do akcji dekoracji pomysłów, niedawno wyciągnął listę ośmiu trendów projektowania domu przygotowany, aby uczynić go dużym w 2020 roku - i istnieje więcej niż kilka pomysłów, które chcielibyśmy ukraść. Przeczytaj dalej, aby rzucić okiem na swoją przyszłość dekoracyjną.

Trendy: Cokolwiek, ale białe kuchnie

W kuchni króluje w pełni biała paleta od tego czasu, cóż, nie bez powodu. Są ponadczasowe, klasyczne, czyste i pasują do niemal każdego stylu. Ale w przyszłym roku, właściciele domów mogą po prostu swędzieć za zmiany. Według Houzz'a, podczas gdy białe szafki są nadal popularne wśród właścicieli domów, którzy je remontują (40 procent właścicieli domów je instaluje), to w tych, którzy szukają alternatywy, jest też więcej uptick'u. Houzz wskazuje na miękkie odcienie, jak jasne szarości i błękity, jak on-the-rise zamienniki dla całej kuchni białej. Kolejna opcja dla tych, którzy nie mogą rozstać się ze swoimi białymi szafkami? Blaty drewniane, które można wprowadzić przez otwarte półki, blaty, szuflady i szuflady.

Trend: Powrót formalnej jadalni

Niezależnie od tego, czy jest to zwykła tygodniowa kolacja w tygodniu, czy też sobotnia kolacja, posiłki w tych dniach są zwykle dzielone na nieformalne spotkania, często w kuchni lub w jej pobliżu. Ale twój formalna jadalnia może oferować dużo więcej niż tylko składowanie przestrzeń dla twój najlepszy porcelany. W przyszłym roku Houzz spodziewa się, że właściciele domów będą traktować swoje jadalnie jako "wow" przestrzenie, które mają potencjał, aby być z odważnymi kolorami, wzorami, przyciągającymi wzrok oprawami oświetleniowymi i dziełami sztuki, które mogą nie pasować gdzie indziej w ramach stylu domu. Porozmawiajmy o ubieraniu się, aby zrobić wrażenie.

Trend: Łazienka z miejscem do siedzenia (inna niż toaleta)

Posłuchajcie tego. Gdy łazienki stają się coraz bardziej przypominające spa rekolekcje wellness w domu, ławki, stołki i siedzenia okienne stają się coraz bardziej powszechne. Trzymaj jeden w pobliżu próżności jako miejsce do grzęznięcia podczas nocnej rutyny pielęgnacji skóry, lub przy kąpieli jako catch-all na ręczniki, świece, książki i maski na twarz.

Trend: Kafelkowe fartuchy wannowe

W łazience dachówka jest często jedną z tych sztuczek, które projektanci stosują w celu uzyskania dużych efektów przy niewielkich kosztach. Ale choć można się spodziewać, że będzie ona okrywać podłogę lub otoczenie prysznica, płytki mogą również całkowicie odmienić wannę. Według Houzz'a, ten uniwersalny materiał jest coraz częściej używany do opatrywania fartuchów kąpielowych, co dodaje stylu, oprócz tego, że nadaje wygląd armatury, która jest całkowicie zabudowana.

Trend: Podwójnie pływające próżniaki

Mówiąc o łazienkach, właściciele domów chcą również urozmaicić swoje zlewozmywaki pływającymi próżniakami. Uwielbiani za swój czysty, minimalistyczny wygląd, te współczesne udogodnienia są praktyczne ze względu na możliwość uwolnienia powierzchni podłogi, co może stworzyć iluzję wielkości w pomieszczeniu o minimalnej powierzchni kwadratowej.

Trend: Pokoje z pralnią

Kiedyś było tak, że jeśli właściciel domu chciałby mieć trochę frajdy z projektowania, domyślną lokalizacją byłaby puderniczka. (Przestrzeń w kształcie pinty jest wystarczająco mała, aby poradzić sobie z dużymi pomysłami i czuje się wystarczająco oddzielona, aby pracować z małą spójnością z resztą domu). Ale w dzisiejszych czasach właściciele domów szukają emocji w innej pracowitej przestrzeni: w pralni. Według Houzz'a projektanci coraz częściej używają konia roboczego do eksperymentowania z wesołymi kolorami, zabawnymi wzorami i dziwacznymi pomysłami projektowymi, w tym ścianami z płyty kredowej, tematycznymi tapetami i kreatywnymi rozwiązaniami do przechowywania. Czy jest coś, co sprawi, że wykonywanie tego zadania stanie się nieco przyjemniejsze, prawda?

Trend: Pokoje w pełni owinięte proszkiem

Tylko dlatego, że właściciele domów rozszerzają swój twórczy ślad do pralni, nie oznacza, że zaniedbują oryginalnego twórcę oświadczenia. Wręcz przeciwnie, puderniczki wydają się być jeszcze śmielsze. Według Houzz'a tapety są nadal gwiazdami maleńkich puderniczek, a projektanci decydują się teraz w pełni otoczyć małą przestrzeń jednym spojrzeniem, niezależnie od tego, czy jest to wzór z dużym nadrukiem, czy teksturowana trawa.

Trendy: Wood Range Hoods

Łazienka nie jest jedyną przestrzenią, którą zajmuje tekstura. W kuchni ciepłe drewno trafia w niekonwencjonalne miejsca, również nad płytą grzewczą jako okap dekoracyjny. Wraz z wszechobecnym zlewozmywakiem domowym, akcenty ciepłego drewna stanowią doskonały dodatek do klasycznych kuchni w stylu domowym. (Joanna Gaines wyraźnie by to zaakceptowała).

Więc, który z tych wzlotów i upadków planujesz wnieść do swojego domu w przyszłym roku?

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top