• 5 marca 2024

Transport materiału na krótki dystans to jeden z podstawowych elementów, które wykorzystuje się w wielu fabrykach i bez którego systemy logistyczne nie mogłyby działać. Za pomocą przenośników można przenosić wszelkiego rodzaju materiały, półfabrykaty czy gotowe obiekty, w linii prostej wzdłuż określonej trasy. System ten jest głównie na bliski dystans i ma za zadanie ułatwić pracę oraz umożliwić przenoszenie elementów po fabryce. Wyróżniamy wiele rodzai przenośników, wśród których najpopularniejsze to rozwiązania taśmowe, rolkowe czy łańcuchowe. Ponadto transport może odbywać się zarówno pionowo, jak i poziomo. Zdarza się również, że konieczne jest zastosowanie rozwiązań łączących w sobie kilka rodzai przenośników. Zależy to od produktu, który się przenosi oraz jego ciężaru, ponieważ nie każda technologia pozwala transportować ciężkie obiekty, dlatego tak istotne jest, aby odpowiednio dopasować linię transportową.

Przeznaczenie przenośników łańcuchowych.

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są przenośniki łańcuchowe. Ze względu na ich dużą wytrzymałość służą głównie do transportowania ładunków o znaczącej masie i dużych gabarytach. Najczęściej wykorzystuje się je do przenoszenia palet, skrzyń i kontenerów. Ich duża wytrzymałość pozwala na stosowanie ich w pomieszczeniach magazynowych oraz liniach montażu, ponieważ nie zużywają się i służą latami. Ze względu na swoje parametry przenośniki łańcuchowe pozwalają przenosić nie tylko bardzo ciężkie ładunki, ale również obiekty o różnych konsystencjach i kształtach.

Przenośniki łańcuchowe – korzyści wynikające z budowy.

Prostota i wytrzymałość tego rozwiązania sprawia, że mogą być wykorzystywane również na bardzo nachylonych przenośnikach, dzięki czemu niestraszne im żadne warunki. Ponadto są one bardzo tanie w utrzymaniu i wykonaniu, a ich solidność sprawia, że pracują wiele lat bez konieczności wymiany na nowe. Firma Janus Sp. z o.o ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonaniu takich przenośników, dzięki czemu jest w stanie zaoferować klientom produkty najwyższej jakości, które sprostają każdemu wyzwaniu. Wykonane przez nas konstrukcje gwarantują nieustanną pracę w każdej dziedzinie przemysłu. Nasze produkty wykorzystują firmy zajmujące się produkcją cementu, przemysłem energetycznym i recyklingiem i wiele innych.

Parametry przenośników łańcuchowych.

Zastosowana technologia umożliwia transport ładunków nieprzekraczających 1500 kg, w których maksymalna długość wynosi około 6 MB. Standardowa najmniejsza wysokość wynosi natomiast około 400 mm. Transport odbywa się to za pomocą łańcuchów i w zależności od wymagań klienta można zastosować ich od 2 do 5. Łańcuchy te poruszają się po profilu ślizgowym, który jest wykonany z najwyższej jakości tworzyw, które cechują się niesamowitą wytrzymałością i odpornością na ściskanie i ścieranie.

Szukasz solidnych przenośników łańcuchowych ? Sprawdź ofertę na www.janus.com.pl/ >>

Jak pracują przenośniki łańcuchowe?

Łańcuchy mogą być stosowane jako element przemieszczający ładunek z obszarów produkcyjnych do magazynów oraz zostać szeroko zastosowane w procesie paletyzacji. Zastosowanie obrotnic i transferów łańcuchowych umożliwia błyskawiczną zmianę kierunku transportu i przemieszczanie się go po ciągach transportowych. Dzięki temu rozwiązanie to staje się jeszcze bardziej praktyczne i umożliwia zaprojektowanie linii w taki sposób, aby była jak najbardziej efektywna. Konstrukcja nośna samego przenośnika łańcuchowego również jest bardzo prosta i wytrzymała. Zastosowanie najwyższej jakości podpór umożliwia ich regulację, jeśli chodzi o wysokość. Ponadto posiadają one specjalne podstawy antywibracyjne, które ograniczają dźwięk i przemieszczanie się na skutek pracy. Sama konstrukcja jest natomiast ze stali malowanej proszkowo, która cechuje się bardzo wysoką trwałością i cichą pracą. Ponadto są one odporne na zanieczyszczenia, a i serwis i obsługa jest bardzo prosta i tania. Jest to idealne rozwiązanie dla każdej firmy, która poszukuje efektywnego sposobu transportu towarów wewnątrz budynków.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top