• 10 czerwca 2023

Zalana piwnica może kosztować od 1 500 do 10 000 zł za naprawę, a czasem nawet więcej! Kontrolując piwnicę raz w roku i podejmując kilka środków zapobiegawczych, można chronić ją i zmniejszyć ryzyko uszkodzeń przed takimi problemami jak powódź, rozwój pleśni i plaga szkodników.

Narzędzia i materiały 

latarka (jeśli w piwnicy jest ciemno)
1 SPRAWDZIĆ ŚCIANY POD KĄTEM PĘKNIĘĆ I NIESZCZELNOŚCI
Poświęć kilka minut na sprawdzenie, czy na ścianach i podłodze piwnicy nie ma żadnych pęknięć lub śladów wycieku wody. Jeśli znajdziesz małe pęknięcie, sprawdzaj je co kilka miesięcy, aby upewnić się, że nie rozszerza się. Jeśli znajdziesz przeciek wody lub poważne pęknięcie, skontaktuj się z ekspertem w piwnicy, aby to naprawić.

JEŚLI PIWNICA JEST SKOŃCZONA, SPRAWDŹ PO DESZCZU.
Trudniej jest wykryć pęknięcia i nieszczelności w gotowej piwnicy, ponieważ ściany i podłoga są zakryte. Po deszczu należy sprawdzić, czy w wykładzinie nie ma mokrych miejsc, szczególnie w narożnikach piwnicy. Należy również okresowo węszyć w ścianach. Jeżeli ty wykrywasz stęchłego zapach, ty możesz mieć pleśń lub mączniaka za twój ścianami. Jeśli podejrzewasz większy problem, zadzwoń do profesjonalisty z piwnicy, aby dokonać dalszej inspekcji.

SPRAWDZIĆ POMPĘ STUDZIENNĄ
Pompy zatapialne usuwają wodę gromadzącą się wokół i pod piwnicami oraz pełzające przestrzenie poprzez wypompowywanie jej na zewnątrz. Jest to ważne, ponieważ jeśli woda nie zostanie usunięta, wokół fundamentów domu gromadzi się ciśnienie, które może doprowadzić do zalania piwnic. Powinieneś sprawdzać pompę studzienną co sześć miesięcy, a inspekcja piwnicy to idealny moment, aby to zrobić. Szczegółowe informacje na ten temat można przeczytać: Kontrola i konserwacja pompy studziennej.

CZEK NA FOREMKĘ
Ponieważ piwnice są często ciemne i wilgotne, pleśń może stanowić problem. Grzyby pleśniowe są na ogół białe, czarne lub żółte i mają konsystencję cottony lub skóry. Ma również silny, ostry zapach, który jest podobny do brudnej, mokrej skarpetki. Więcej szczegółów na temat tego, czego należy szukać, przeczytaj: Przebudowa formy i naprawa.

SPOJRZENIE NA GRYZONIE I SZKODNIKI
Szukaj dowodów na występowanie gryzoni lub szkodników, takich jak wiewiórki, szopy lub owady. Dowody mogą zawierać rzeczy jak zgryzione druty, rozdrobnione papierowe gniazda i martwe owady. Jeżeli ty widzisz jakaś dowód, radzimy dzwonić exterminator pomagać ciebie znajdować out jak dostają w, jak dostawać pozbywać się one i oceniać potencjalną szkodę która powodowali.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top