• 16 czerwca 2024

Szukasz najnowszych trendów w aranżacji wnętrz, które zainspirują Twoje projekty dekoracji w 2020 roku? Oto nasz wybór spośród 20 najlepszych, w tym trwałych faworytów, które się zwracają

Przyjrzeliśmy się naszej kryształowej kuli przyszłych trendów w projektowaniu wnętrz, aby zobaczyć, które z nich będą duże w 2020 roku.

Jak udało nam się zebrać tegoroczną top 20? Cóż, jest to lista składająca się z tematów i schematów, które widzieliśmy wkraczając do wnętrz (ahem Pinterest, ahem Instagram, ahem design forecasters... producenci farb, projektanci tkanin... i tak dalej) przez ostatnie kilka miesięcy.

Dodaliśmy również kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci zaprojektować i udekorować z trendami, które uwielbiasz, niezależnie od wielkości Twoich pokoi i budżetu (ponieważ niestety nie wszyscy z nas mogą przebudować naszą łazienkę w terrazzo tylko dlatego, że Instagram mówi, że jest fajna).

Zanim zaczniemy, czy możemy po prostu szybko zrzec się odpowiedzialności? Trendy w aranżacji wnętrz nie dezaktualizują się automatycznie 1 stycznia o godz. 00.01, więc niektóre z nich można uznać za trwałe ulubione lub klasyczne powroty z dawnych lat.

1. NIEBIESKI TO NOWY SZARY

Tak, powiedzieliśmy to, nigdy nie myśleliśmy, że to się stanie, ale nasza miłość do szarości została wyparta przez błękit! A jeśli nam nie wierzysz, uwierz Pantone. Nie chwalić się ani nic, ale podstępnie podejrzewaliśmy, że kolor Pantone Roku 2020 będzie niebieski. Wydawało się, że czas na niebieski. Kolor roku 2020 nazywa się Classic Blue, a to po prostu: klasyczny niebieski. Jest czysty i elegancki, ale jest też naprawdę urzekający i (w porównaniu do ostatnich kilku lat) naprawdę łatwy do wprowadzenia do Twojego domu.

2. A MY WSZYSCY NADAL KOCHAMY RÓŻOWY

Założę się, że ostatnim razem, gdy chciałeś wyremontować pokój na różowo, miałeś prawdopodobnie około 11 lat. Ale po dekadzie lub dwóch latach bycia kojarzonym z dziesięcioma sypialniami, różowy na pewno wrócił!

Istnieje jednak kilka zasad dotyczących opanowania tego koloru cukierków. Pierwszą z nich jest unikanie wszystkiego, co niejasno przypomina kolor, który Barbie miałaby na sobie; różowe, wyciszone róże są drogą do celu. I zachowaj matowe wykończenia - wszystko, co błyszczące i różowe, i znów wchodzisz na teren sypialni sześciolatki.

3. TRANQUIL HUES

Wielki gracz w świecie trendów wnętrzarskich, spójrzmy na Dulux Colour of the Year 2020: Tranquil Dawn. Jest zielony! Cóż, jest tak miękki i neutralny, jak zielony może być, ale mimo to, lubimy go! Historia tego koloru to wszystko o "nastroju narodu na zbliżenie nowej dekady" i o tym, jak się czujemy żyjąc w tak zaawansowanym technologicznie świecie, że zaczynamy się czuć od siebie oderwani.

Jest to kolor, który od czasu premiery jesienią 2019 r. jest na nas masowo uprawiany; jest to naprawdę uniwersalny odcień, który wydaje się całkowicie zmieniać po połączeniu go z różnymi paletami. Wydobądź jego chłodniejszą stronę, mieszając go ze stonowaną szarością lub zmiękczając kremami, a nawet lekkim różem.

4. TEKSTURA, TEKSTURA, TEKSTURA...

Trendy roku 2020 to nie tylko kolor, widzimy, że coraz częściej używa się tekstury, aby zwiększyć zainteresowanie również pomieszczeniami. Spojrzenie, które kochamy, to układanie różnych tekstur w tych samych lub bardzo podobnych kolorach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią neutralne kolory, więc muszą znaleźć różne sposoby na udekorowanie pomieszczeń bez konieczności używania zbyt wielu kolorów.

W salonie, poduszki i koce są oczywistym sposobem na to, ale w innych pokojach, spróbuj przynieść tekstury z roślinami (suszone kwiaty są wszędzie dzieje się w 2020 roku) nadruki i dobrze curated knick knacks.

5. TRADYCYJNE NADRUKI W NOWOCZESNYCH POMIESZCZENIACH (CHINTZ POWRÓCIŁ)

Słuchaj, my nie tworzymy trendów, tylko informujemy o nich, więc przepraszam jeśli to kogoś obraża - ale chintz wrócił. Nie znasz? To w zasadzie tradycyjny wzór na jasnym tle. I wiesz co? Bardzo nam się podoba, zwłaszcza jeśli jest dopasowany do współczesnych kawałków.

6. KUCHNIE PODTYNKOWE

Ty mogłeś już mieć genialny pomysł maskować spiżarnię za zintegrowanymi drzwiami gabinetu lub integrować twój lodówkę w kuchenną jednostkę, ale ty rozważałeś ukrywanie twój cała kuchnia? Tak, teraz to już coś, a to staje się ogromnym trendem w projektowaniu.

Przestrzenie mieszkalne stają się coraz mniejsze, a magazyny coraz inteligentniejsze, czyste, minimalistyczne kuchnie stają się coraz bardziej popularne. Przedmioty, które niegdyś zagracały blaty robocze - czajniki, gniazda wtykowe, bloki z nożami, a nawet krany i zlewy - mogą teraz znikać w szafkach podtynkowych i na niezakłóconych powierzchniach, aby jak najlepiej wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Nifty nie? Idealne do jadalni na planie otwartym lub do małych kuchni, świetnie nadają się do stworzenia opływowego wyglądu również w nowoczesnej kuchni.

7. TWORZENIE BARDZIEJ TOWARZYSKICH PRZESTRZENI

Wiń nas wszystkich za to, że jesteśmy spłukani i zmęczeni, ale styl życia nieco się zmienił w kierunku pozostania w domu, a nie wychodzenia z niego, co znalazło odzwierciedlenie w naszych domach. Coraz częściej szukamy w barach, restauracjach i hotelach inspiracji do wnętrz, aby stworzyć relaksujący, inteligentny, przypominający bar nastrój w domu. Pomyśl o salach w ogrodzie i wózkach barowych, fotelach koktajlowych i wielu neonach wewnątrz...

8. ZAKUPY W SPOSÓB ODPOWIEDZIALNY I ZRÓWNOWAŻONY

Szybka moda była gorącym tematem przez cały rok. Ludzie zaczynają myśleć o tym, skąd właściwie pochodzą wszystkie nasze torby pełne ubrań i z czego są zrobione. I wygląda na to, że to samo odnosi się do rzeczy, które kupujemy do naszych domów. Wielu z nas próbuje robić zakupy w sposób bardziej zrównoważony, a we wnętrzach świata oznacza to kupowanie mebli wykonanych z lokalnych materiałów, które zostały pozyskane w sposób zrównoważony (jeśli kupujemy kawałki drewna, zwracamy uwagę na logo FSC) lub kupowanie produktów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu - pomyślmy o dywanach wykonanych z plastikowych butelek.

9. ZWIERZĘTA

Okazuje się, że nasze ulubione nadruki zwierzęce w modzie mają być również zmieniane w domu w 2020 roku. Ale w jaki sposób można wykorzystać nadruk w stylu lamparta lub dywanik z nadrukiem zebry, nie tworząc pomieszczenia, które przypomina krzyżówkę między podejrzaną tematyką B&B i Playboy Mansion? Mówimy: zacznij od małych, dodając akcenty w postaci miękkich mebli i kilku małych akcesoriów, a jeśli Ci się spodoba, możesz pójść dalej z dywanikami i zasłonami.

10. DWIE STONOWANE SZAFKI KUCHENNE

Pożegnaj się z ostrymi, białymi kuchniami, kolor zdecydowanie wkrada się (ponownie). I nie tylko jeden kolor, o nie, widzimy rosnący trend w malowaniu szafek kuchennych w dwóch różnych kolorach. Szalone rzeczy, które znamy. Częstą iteracją wyglądu jest stosowanie ciemniejszego koloru dla dolnych szafek i jaśniejszego odcienia dla półek i szafek, które siedzą wyżej. Pomyślmy o kremowych, neutralnych kolorach szafek na górze i ciemniejszym, dramatycznym kolorze dla szafek dolnych.

A jeśli odważny kolor farby nie jest do końca twoim nastrojem, możesz uzyskać taki wygląd również za pomocą kontrastowych materiałów. To, co uwielbiamy w tym trendzie, to fakt, że może on być stosowany w prawie każdej stylowej kuchni, od super nowoczesnych po tradycyjne shakery.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top