• 17 czerwca 2024

Kiedy dekorujesz mały pokój dziecięcy, musisz bardzo dokładnie rozważyć meble, których użyjesz. Miejsce w niewielkim wnętrzu jest na wagę złota i należy zaplanować je mądrze. Zwłaszcza, że dziecku przyda się także kawałek wolnej przestrzeni do zabawy. Jak wybrać meble do małego pokoju dziecięcego? Czytaj dalej, aby poznać nasze wskazówki

Aranżacja małego pokoju dziecięcego

Wybór mebli do pokoju dziecięcego nie jest prostą sprawą. W małym wnętrzu można postawić na wielofunkcyjne modele, które służą wielu celom. To świetny sposób na maksymalne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni. Niektóre z nich mogą być wykonane samodzielnie, przez utalentowanych artystycznie członków rodziny. Na przykład szafka przy łóżku może być zrobiona z pudełek. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko zyska miejsce do przechowywania oraz pole do zabawy. Dobrą opcją są także meble modułowe. Łatwo przystosujesz je do zmieniających się potrzeb dziecka. Niezależnie od tego, jakie meble wybierzesz, upewnij się, że są one bezpieczne dla dziecka.

Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, mały pokój dziecięcy powinien być umeblowany z dużą starannością. Dlatego musisz upewnić się, że Twoje meble są trwałe. Jeśli Twoje dzieci będą się bawić i wspinać, najlepiej wybrać modele, które wytrzymają próbę czasu. Dobrym miejscem do znalezienia trwałych mebli dziecięcych jest zamówienie na wymiar konkretnego wnętrza.

wybór mebli do małego pokoju dziecięcego

Meblowanie niewielkiego pokoju dla dziecka

Wybierając meble do małego pokoju dziecięcego, rozważ wielkość każdego wariantu. Powyższe elementy mogą zapewnić dodatkowe miejsce do przechowywania, nie zabierając przestrzeni na dole. Możesz również kupić wiszące regały na książki, które dodatkowo zaaranżują ściany. Możesz również użyć szczytu wysokiej szafy do dodatkowego przechowywania. W takim przypadku sprawdzą się pudła i pudełka, tak aby przedmiotu nie zakurzyły się. Wysokie łóżko może być również wykorzystane jako dodatkowa przestrzeń, oferując szufladę na pościel lub miejsce na biurko.

Inną opcją oszczędzającą miejsce jest małe biurko. Nie tylko da dziecku miejsce do nauki, ale także zapewni mu potrzebny obszar roboczy do zabawy. Wykorzystanie stołu kuchennego jako biurka to kolejna świetna opcja. Na biurku dziecięcym można także postawić nadstawkę, która stworzy miejsce na drukarkę, albo książki i zeszyty szkolne.

Korzystanie z wewnętrznego systemu przechowywania sprawi, że mały pokój zyska nieco bardziej przestronny klimat. Wybieraj meble, które będą rosnąć razem z dzieckiem. Na przykład możesz powiesić tablicę korkową. Małe dziecko powiesi na niej swoje bazgroły, a starszemu przyda się do organizacji pracy domowej.

aranżacja przestrzeni w małym pokoju dziecięcym

Mały pokój dla dziecka - kolorystyka

Dekorując pokój dziecięcy, należy pamiętać, że schemat kolorów jest ważny dla nastroju dziecka. Rodzice mogą wybrać stonowane odcienie niebieskiego i zielonego, aby stworzyć kojące środowisko, podczas gdy jasne kolory i wzory mogą stymulować umysł dziecka. Co więcej, jasne kolory optycznie zwiększą mały pokój. Neutralna ściana będzie również łatwiejsza do aranżacji, ponieważ można ją udekorować różnymi akcesoriami.

Kącik do zabawy w pokoju dziecięcym

W mały pokoju dziecięcym musimy znaleźć przestrzeń na stworzenie obszaru do zabawy. Użyj magnetycznej tablicy typu memo lub farby, aby stworzyć małą tablicę do rysowania. Pozwoli to dziecku bawić się w kreatywny sposób, jednocześnie nie potrzebują dużo miejsca. 

Innym pomysłem jest niewielki stoliczek na kredki i miejsce zabawki. Na podłodze możemy rozłożyć dywan, tak aby maluchy wygodnie siedziały. Wzór i kolory wybierzmy w zależności od tego, co lubi dziecko. Dywany będą one również chronić podłogę przed uszkodzeniami. Jeśli chcesz wybrać najlepszą opcję, rozważ wybór antybakteryjnego lub antyalergicznego dywanu. Biorąc pod uwagę wielkość powierzchni podłogi, powinieneś poszukać modelu z wzorem lub w kolorze pasującym do dominującej barwy ścian.

miejsce do zabawy w niewielkim pokoju dzieka

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top