• 14 kwietnia 2024

Te wskazówki dotyczące wystroju wnętrz pomogą Ci stworzyć przestrzeń do pracy w domu, abyś mógł zostać w domu w dobrym stylu.

Praca zdalna jest coraz popularniejsza i wielu z nas stoi przed perspektywą pracy w domu przez najbliższe tygodnie, a nawet miesiące. Dlatego chcemy zaoferować kilka prostych, ale skutecznych wskazówek dotyczących projektowania wnętrz, które pomogą Ci stworzyć piękne, praktyczne i inspirujące miejsca do pracy w domu. 

W ostatnich latach tak wiele uwagi poświęca się korzyściom płynącym z tworzenia niesamowitych przestrzeni biurowych dla pracowników. Pomaga to podnieść morale, zwiększyć produktywność i, ogólnie rzecz biorąc, sprawić, że czujemy się szczęśliwsi w pracy. Przestrzeń, którą zajmujemy może mieć wpływ na wszystko, od naszej etyki pracy po nasze zdrowie psychiczne, więc nigdy nie było to ważniejsze.

Dlaczego design jest ważny w domu?

Jesteśmy wielkimi zwolennikami tego ruchu. Ponieważ wspólnie stawiamy czoła niepewności związanej z pracą zdalną i pracą w domu, chcemy pomóc Ci stworzyć przestrzeń, która inspiruje do kreatywności, komfortu i praktyczności. Przestrzeń, która zmotywuje Cię do skupienia, nawet gdy jesteś z dala od tradycyjnego środowiska pracy.

Oto 5 wskazówek dotyczących aranżacji wnętrz, które pomogą Ci odświeżyć Twoje miejsce pracy już dziś

1. Zieleń jest dobra

Nic tak nie rozjaśnia przestrzeni i nie poprawia nastroju, jak wniesienie do niej światła z zewnątrz. Ustaw więc swoje miejsce pracy przy oknie lub po prostu dodaj akcent w postaci kilku żywych roślin lub świeżo ściętych kwiatów. Zieleń to kolor życia, energii i witalności, a także najbardziej relaksujący kolor dla ludzkiego oka. Dlatego też dodanie odrobiny zieleni do Twojego domowego biura sprawi, że długie dni staną się nieco jaśniejsze. Aby znaleźć inspirację, przeczytaj nasz blog o najlepszych roślinach pokojowych do każdego pomieszczenia.

2. Większe nie zawsze znaczy lepsze

Istnieje tak wiele sprytnych produktów i technik, których możemy użyć, aby zmaksymalizować swoją przestrzeń roboczą. Nie musisz mieszkać w dużym domu, aby stworzyć efektywną przestrzeń do pracy. Od sprytnych projektów biurek i krzeseł po oszczędzające miejsce rozwiązania w zakresie przechowywania i wielofunkcyjne meble, możemy pomóc Ci maksymalnie wykorzystać to, co masz. 

3. Dodaj odrobinę osobowości

Niezależnie od tego, czy są to zdjęcia Twoich bliskich, rysunek Twojego dziecka, czy pamiątka z ulubionych wakacji. Dodanie osobistego charakteru do swojego miejsca pracy sprawi, że nie zapomnisz o tym, dlaczego tak ciężko pracujesz. Ponieważ ważne jest, aby pielęgnować więzi z otaczającymi nas ludźmi i rzeczami, które przynoszą nam radość.

4. Idź w stronę światła

Badania naukowe dowodzą, że spędzanie czasu w pomieszczeniach wypełnionych naturalnym światłem przynosi realne korzyści. Więc ustawienie Twojego domowego biura w miejscu, które oferuje źródło naturalnego światła będzie natychmiastowym wzmacniaczem nastroju. Zmniejsza to potrzebę korzystania ze sztucznego oświetlenia, które pochłania energię, zwiększa rachunki za prąd i pogarsza stan środowiska. Jeśli Twój dom nie oferuje zbyt wiele naturalnego światła, rozważ stworzenie "przenośnego" miejsca pracy i zabranie siebie i swojego laptopa do ogrodu, parku lub pobliskiej kawiarni na kilka godzin każdego dnia.

5. Uderz we wszystkie zmysły

Nie chodzi tylko o to, jak przestrzeń wygląda - upewnij się, że uchwycisz inne zmysły...

  • - Spróbuj dodać swoją ulubioną świecę lub dyfuzor do aromaterapii.
  • - Upewnij się, że masz dostęp do swojej najnowszej ścieżki dźwiękowej z serwisu Spotify.
  • - Dodaj kilka pięknych tekstur w postaci poduszek lub zabawnej piłeczki antystresowej.
  • - Upewnij się, że masz pod ręką miskę z ulubionymi przekąskami.
  • - Wspaniała przestrzeń polega na uchwyceniu wszystkich zmysłów, a domowe biuro nie jest tu wyjątkiem. 

Więcej porad i pomysłów na domowe biuro znajdziesz na https://matompol.pl/.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top