• 27 maja 2024

Piękny taras może być prawdziwą enklawą spokoju na świeżym powietrzu. To miejsce odpoczynku, a czasem również pracy w trybie home office. Chcemy więc stworzyć sobie tu miejsce, które będzie indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb.

Taras - twoja oaza spokoju

Z naszego balkonu możemy podziwiać panoramę miasta lub naturalny krajobraz. Dobrze jednak rozumiemy, że powierzchnia balkonu jest narażona na działanie czynników takich jak mróz, ulewne deszcze, czy bardzo wysokie temperatury. Trzeba więc wybrać rozwiązania, które zapewnią efektowny wygląd posadzki na tarasie. Dobre płytki i materiały wykończeniowe pozwolą przez długie lata cieszyć się tarasem, który pozostaje w dobrej kondycji. Oto kilka propozycji, które są warte rozważania.

W zależności od tego, jaki chcemy uzyskać efekt wizualny, musimy przemyśleć kwestie dotyczące stylu i kolorystyki. Balkon może być przedłużeniem domowej przestrzeni, jak również stanowić zupełnie odrębne miejsca. Inaczej będzie wyglądał balkon miłośników roślin doniczkowych, a inaczej osób, które stawiają na praktyczny minimalizm, w którym nie ma miejsca na zbędne dekoracja. Czasem balkon to również przestrzeń dla dziecięcej zabawy, dla.ego rodzice maluchów chcą tu urządzić bezpieczny kącik zabaw.

Baza postaw na neutralne barwy

Najlepiej jest kupić płytki o dobrych parametrach technicznych. To właśnie one gwarantują bezpieczeństwo i trwałość. 

Ponadczasowa kolorystyka jest odporna na zmieniające się trendy. Dzięki stonowanym kolorom możemy swobodnie dobierać elementy aranżacji. Beż, biel, jasny popiel to kolory, które nigdy nie wychodzą z mody, a dzięki dekoracyjnym wzorom i dodatkom możemy nadać balkonowi aktualnego wyrazu. To sposób na to, aby w niedrogi sposób uzyskać imponujący efekt. Wiele szczegółów wpływa na klimat danego miejsca np. rośliny, tekstylia czy meble na balkonie. 

Popatrzmy teraz na kolekcje idealne na taras

Subtelny kamienny beż w kształcie dużych kwadratów, solidne ceramiczne deski w kształcie długich prostokątów, dobrze naśladujące swoją strukturą drewno oraz bardzo modne od wielu sezonów heksagony. To właśnie one wpływają na różnorodność aranżacji i nadają jej spersonalizowanego wyrazu. Szeroką ofertę płytek tarasowych znajdziesz na https://modnalazienka.pl/category/plytki-tarasowe-54 >>

Balkon przedłużeniem salonu

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest przedłużenie salonu tarasem dzięki dużym przeszkleniom okiennym. Zyskujemy w ten sposób optycznie znacznie więcej przestrzeni nawet przy zamkniętych oknach. Dlatego warto pomyśleć o zastosowaniu takich samych płytek ceramicznych w pokoju dziennym, jak i na tarasie. Oczywiście płytki powinny być mrozoodporne. Bardzo dobrym pomysłem jest gres szkliwiony, płytki klinkierowe oraz płytki gresowe nieszkliwione.

Taras jako odrębna przestrzeń

Kiedy chcemy celowo wyodrębnić taras lub balkon od części mieszkalnej również mamy wiele możliwości. Najczęściej będziemy tu spędzać miło czas jedząc posiłki z bliskimi lub czytając książki. Wygodne siedziska, kwietniki i ozdoby sprawią, że balkon stanie się przytulny, a my będziemy mogli czuć się na nim swobodnie. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top