• 14 kwietnia 2024

Ogród jest miejscem magicznym i wyjątkowym. Czy potrafilibyśmy sobie jednak go wyobrazić bez odpowiednich w nim kwiatów? To właśnie one nadają tej przestrzeni wyjątkowego wyglądu i to właśnie one sprawiają, że czujemy się w tym miejscu po prostu bajecznie. Jednym z kluczowych problemów, jakie stoją przed większością osób jest wybór odpowiednich kwiatów. Ich ilość i piękny wygląd kuszą absolutnie każdego. Nie mając jednak odpowiedniej wiedzy, trudno jest wybrać te, które właśnie w naszej przestrzeni okażą się być najlepsze. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji, spośród których na pewno każdy z Państwa wybierze dla siebie te idealne.

Kwiaty wieloletnie - idealne propozycje na lata

Irys syberyjski (Iris sibirica) 

Piękne kwiaty w kolorze ultramaryny, które wychodzą z długich łodyg, będąc otoczonymi kępą soczystych, zielonych liści. Można wykorzystać je przy obrzeżach oczek wodnych, w rabatach czy w skalniakach. 

Floks wiechowaty (Phlox) 

Te kwiaty wyglądają naprawdę bajecznie. Można wybrać takie w kolorach różowym, białym, niebieskim, a także fioletowym. Połączenie kilku kolorów jest w stanie stworzyć prawdziwy efekt bajki w ogrodowej przestrzeni. 

Lawenda (Lavandula) 

Lawendę kochają chyba wszyscy, zarówno za jej piękny wygląd, za niezwykły zapach i za sposób na odstraszenie komarów. Można wybrać odpowiedni jej model i połączyć z innymi kwiatami. 

Kwiaty kwitnące przez cały rok 

Jeżówka (Rudbekia)

Długo kwitnie, może osiągnąć całkiem spore rozmiary, dostępna jest w kolorach pomarańczy i żółci. Może być posadzona osobno lub jako najwyższa część w rabacie angielskiej. 

Kocimiętka (Nepeta)

Ta roślina jest niezwykle deoracyjną propozycją dla każdego ogrodu. Posiada fioletowy kolor, który w każdym ogrodzie może wyglądać perfekcyjnie. Idealnie łączy się z szałwią, jak również i z lawendą

Begonia stale kwitnąca (Begonia × semperflorens)

Begonia ma czerwony, różowy lub biały kolor. Kwitnie, aż do późnej jesieni, nie jest wymagająca i stanowi doskonały wybór do każdej części ogrodu, gdzie zależy nam na kolorowych akcentach. 

Kwiaty w ogrodzie do zacienionej przestrzeni

Funkia (Hosta)

Ta roślina idealnie będzie pasować do zacienionych terenów. Ma piękne liście pełne różnorodnych barw, jak również i dzwonkowate kwiaty. Ich dużą zaletą jest mrozoodporność, dlatego tak bardzo cenione są przez wielu właścicieli ogrodów. 

Mekonops bukwicolistny (Meconopsis betonicifolia)

Niebieskie kwiaty przypominające niemal mak, w środku złocisty środek. Sprawdzają się w cieniu, bowiem cenią sobie stosunkowo niskie temperatury. Wyglądają pięknie, jeśli są sadzone w grupach. 

Tojad mocny (Aconitum napellus)

Ta roślina zachwyca każdym, najmiejszym nawet detalem i szczegółem. Największym atutem tej propozycji są groniaste, fioletowoniebieskie, różowe lub białe dzwonki, stanowiące piękne kwiaty. Jedynym minusem jest jego trujący charakter, dlatego też nie sprawdzą się w ogrodach, gdzie są małe dzieci. 

Niskie kwiaty do ogrodu

Aksamitka (Tagetes)

Można wybrać tutaj różne odmiany tej rośliny, dlatego też dostępna jest w kolorach żółci, pomatańczy i czerwonobrązowego koloru. Można zastosować ją na obrzeżach rabat i ścieżek. Idealnie komponuje się z innymi roślinami. 

Smagliczka (Alyssum)

Piękna roślina, o niezwykle drobnych kwiatkach. Mogą stanowić idealne uzupełnienie dla skalniaków lub najniższe piętro dla ogrodów angielskich. Dostępne w kolorach kwiatów: białym, różowym, fioletowym i bordowym.

Dowiedz się więcej o kwiatach ogrodowych na ladnydom.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top