• 14 kwietnia 2024

Szukasz spektakularnych i nietuzinkowych rozwiązań do nowego wnętrza? W takim razie wiszący biokominek z pewnością powinien cię zadowolić. Być może jest to najbardziej oryginalny typ eko-paleniska z żywym ogniem.

Wiszący kominek we wnętrzu

Idealnym miejscem do zainstalowania podwieszanego biokominka jest pomieszczenie o dużej powierzchni. Może to być salon, kawalerka, restauracja itp. Ważne jest, aby było wystarczająco dużo miejsca, zarówno na sam kominek, jak i na inne elementy dekoracyjne. Biokominki wiszące świetnie prezentują się we wnętrzach zaprojektowanych w stylu Loft, Techno, Hi-tech, Minimalistycznym, itp. Jeśli jednak zamówisz wykonanie wiszącego paleniska według własnego projektu, takie rozwiązanie wpasuje się w klimat każdego konkretnego pomieszczenia.

Instalacja wiszącego kominka

Kominki wiszące można z grubsza podzielić na dwie grupy, w zależności od rodzaju mocowania. Rozróżnia się więc: uchwyty ścienne i sufitowe. Na ścianie można zamontować najprostszy wiszący biokominek do mieszkania, domu i domku letniskowego. Różni się od modeli niszowych tym, że ma specjalne wzmocnione wsporniki podtrzymujące ciężar kominka, który w zasadzie wisi bezpośrednio na ścianie. Takie urządzenia mają różne kształty. Klasyczne modele są kwadratowe lub prostokątne. Zazwyczaj wyposażony jest w szybę ochronną i ozdobiony elementami żaroodpornymi wzdłuż krawędzi. Takie wiszące palenisko można nawet zamontować w rogu. Jednak ważne jest, aby nic go nie zasłaniało. Jeśli planujesz powiesić kominek na ścianie, najlepiej umieścić go pośrodku.

nowoczesny biokominek

Kominek podwieszany

Jeśli zdecydujesz się kupić podwieszany biokominek z mocowaniem sufitowym, to z reguły ma on zaokrąglony kształt i jest przymocowany rurą o wymaganej długości do sufitu. Taka rura przypomina okap, ale ponieważ kominek jej nie potrzebuje, rura pełni wyłącznie funkcję mocowania. Sama miska z kominkiem znajduje się w niewielkiej odległości od podłogi. Wewnętrzną przestrzeń kominka można wypełnić ozdobnymi kamieniami, dzięki czemu płomień będzie wyglądał jeszcze bardziej wyraziście. Takie palenisko można zawiesić na środku pomieszczenia lub przy ścianie, wiele zależy od wielkości pomieszczenia i jego przeznaczenia. Ważne jest, aby przemyśleć miejsce instalacji z wyprzedzeniem, ponieważ podwieszane palenisko nie jest mobilne.

Rodzaje

Gotowe modele biokominków to palenisko z ozdobną ramą wykonaną z przyciemnianego lub przezroczystego szkła, metalu, paneli MDF. Pod względem różnorodności kształtów, rozmiarów i rozwiązań konstrukcyjnych znacznie przewyższają tradycyjne kominki opalane drewnem. W ofercie większości sklepów znajdziesz biokominki do mieszkania o klasycznym i awangardowym designie. Kominek na biopaliwo pełni wyłącznie funkcję estetyczną we wnętrzu salonu i nie jest przeznaczony do ogrzewania pomieszczenia. Choć niektórzy producenci oferują zakup wbudowanego biokominka z termowentylatorem, który kieruje strumień podgrzanego powietrza do pomieszczenia, to nawet takie kominki są w stanie podnieść temperaturę w salonie maksymalnie o jeden lub dwa stopnie. W dodatku nie są zbyt wygodne w użytkowaniu - hałas wentylatora zakłóca atmosferę relaksu.

Sprawdź opinie i recenzje o biokominkach Kratki na stronie: fragmal.at

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top