• 5 marca 2024

Meble w stylu loftowym. Czy nadadzą się do twojego wnętrza?

Niezależnie od tego, czy szukasz mebli, które wywołują poczucie miejskości, czy bardziej minimalistycznego projektu, meble w stylu loftowym z pewnością zrobią wrażenie

Kluczem do stworzenia idealnego domu w stylu loftowym jest połączenie nowoczesności z vintage. Oto kilka przykładów mebli w stylu loftowym do rozważenia. Każdy element mebla jest zaprojektowany tak, aby pasował do określonego typu pomieszczenia i wysokości. Na przykład wyspa kuchenna z pływającą ławką może być idealnym dodatkiem do nowoczesnego loftu.

Kuchnia - meble loftowe

Meble kuchenne w stylu loftowym są zazwyczaj wykonane z połączenia faktur. Rustykalne drewniane półki są pięknie zestawione z błyszczącymi fasadami i szklanym fartuchem. Często kuchnie są otwarte na salon, ale w razie potrzeby wyspa, lada barowa lub sofa mogą oddzielić te dwa miejsca. Z kolei mieszkanie, które pierwotnie było warsztatem, jest bardziej kompaktowe niż tradycyjny dom. Jako takie, domy w stylu loftowym wymagają niewielkiego planowania. Jednak konwersja małych przestrzeni wymaga szczególnej uwagi. Pierwszym krokiem jest usunięcie nie podtrzymujących ścian.

meble w stylu loftowym

Zobacz także: Styl lofowy - charakterystyka

Nowoczesny loft

Nowoczesny loft jest zazwyczaj zaprojektowany z dużą ilością otwartej przestrzeni do zabawy i siedzenia. W przypadku mieszkania na poddaszu, fotele mogą dodać stylowy i wygodny akcent do przestrzeni. Alternatywnie, szezlong z lewym ramieniem jest atrakcyjnym i funkcjonalnym punktem centralnym w pokoju. Inną świetną opcją dla loftu jest dwuczęściowy segment, który można przenieść, aby zrobić miejsce dla innych mebli. Można również kupić dużą kanapę lub dwie małe kanapy i dodać dodatkowe krzesło do przestrzeni.

Meble loftowe

Meble w stylu loftowym mogą być dość drogie. Jednak ten styl projektowania powraca do mody dzięki trendowi w miejskim życiu. Lofty są idealne dla artystów i innych kreatywnych typów, którzy chcą prostej przestrzeni do tworzenia swojej pracy. Meble w stylu loftowym charakteryzują się również minimalną dekoracją i mieszanką wysokich mebli. Ponadto, mieszanie krzeseł z delikatnymi kawałkami doda element zabawy do pokoju. Najlepszym sposobem na dodanie trochę charakteru do domu w stylu loftowym jest mieszanie i dopasowywanie kawałków od różnych projektantów. Ponieważ czasem przestrzeń w mieszkaniu jest często otwarta, znalezienie miejsca do przechowywania może być trudne. Aby uniknąć poświęcenia przepływu światła, musisz uwzględnić przechowywanie w wybranych meblach. Zamknięte szafki mają tendencję do przerywania przepływu światła, więc rozważ otwarte półki zamiast tego. Możesz również zdecydować się na łóżka z szufladami na dole. Mały stolik kawowy z otwartymi półkami doda unikalny akcent do Twojego stylu loftowego. Aby uzyskać więcej miejsca do przechowywania, wypróbuj nisko zawieszone łóżko z wysokim wezgłowiem.

mele do kuchni w stylu loftowym

Naturalne materiały dla mebli loftowych

Wybierając meble w stylu loftowym, weź pod uwagę ich trwałość i estetykę. Wybierz wysokiej jakości meble w stylu loftowym o najwyższym poziomie jakości i trwałości. Jeśli chcesz mieć kanapę dla rodziny lub dodatkową sypialnię, zdecyduj się na rozkładaną sofę. Wiele ekologicznych sof rozkładanych wykorzystuje lokalnie pozyskiwane ramy drewniane, pokłady wełny i naturalne tkaniny. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top