• 16 czerwca 2024

Jeśli należysz do tej części populacji, która stara się utrzymać porządek w domu, prawdopodobnie zastanawiasz się jak "czyści" ludzie to robią. Nie zastanawiaj się już, sekrety załogi czystych domów zostaną wkrótce ujawnione.

Jeśli nie uważasz się za "czystą" osobę, łatwo możesz poczuć się zrezygnowany z tego, że albo jesteś czysty, albo nie. Ale, zabawny fakt: Czystość nie jest jakością, z którą ludzie się rodzą. Choć dla niektórych osób utrzymanie domu w czystości może wydawać się magiczne z pogranicza, to naprawdę sprowadza się ono do poważnej samodyscypliny, chęci utrzymania czystości oraz odrobiny zaradności i kreatywności. Oto 13 wskazówek, które pomogą Ci również stać się "czystą" osobą.

Wiedzą, jak zrobić miejsce

Nawet jeśli nie uważasz się za kolekcjonera "rzeczy", te "rzeczy" zawsze wydają się piętrzyć w każdym rogu i na każdym blacie. "Zacznij podążać za tym, co się stało, jedna z zasad idzie naprzód", mówi Nancy Haworth z "On Task Organizing" w Raleigh w Północnej Karolinie. "Kiedy kupujesz coś nowego, rzucasz, sprzedajesz lub oddajesz starszy przedmiot, aby stworzyć miejsce na nowy przedmiot." Aby uzyskać więcej fachowych porad od czystych dziwaków, sprawdź te tajemnice, których profesjonalni organizatorzy nie powiedzą ci za darmo.

Oni wygładzają powierzchnie

Szuflady na śmieci mają w zwyczaju wylewać się na to, co w przeciwnym razie powinno być czystą, pustą powierzchnią. Blaty i stoliki praktycznie żebrzą, by zostać zaśmieconym zbłąkaną pocztą i innymi przypadkami i końcówkami. Ludzie z czystymi domami natychmiast radzą sobie z tym problemem. "Kiedy utrzymujesz duże, płaskie powierzchnie w czystości, nie tylko są one bardziej atrakcyjne wizualnie, ale też łatwiej je wytrzeć", mówi Carrie Higgins, autorka Hacki organizacyjne i założycielka bloga Making Lemonade. "Nie przechowuj urządzeń na blatach, ani bałaganu na biurku." Oto kilka sprytniejszych haków do sprzątania, które pomogą ci pozbyć się bałaganu.

Ustawiają systemy czyszczące na miejscu

Czyste domy nie tylko cudownie sprzątają się same, ale także ludzie mają protokół, który utrzymuje porządek. "Ludzie z zadbanymi domami mają zazwyczaj harmonogram i rutynę sprzątania, więc brud i pranie nie mają czasu na spiętrzanie się", mówi Higgins. "Na przykład, ustawiają wyznaczony dzień na odkurzanie lub pranie w każdy poniedziałek, aby te duże zadania nie zostały pominięte". Pamiętaj, że tak naprawdę nie sprzątasz zbytnio domu na jeden z tych 10 sposobów.

Myślą, że są czyste, gdy wchodzą do domu

Czasami naprawdę są to małe rzeczy, które nadają się do błyszczącego mieszkania. Bailey Gaddis, certyfikowana profesjonalna organizatorka i autorka Feng Shui Mommyzaczyna się od polityki zdejmowania butów. "Kiedy buty zostawia się przy drzwiach, zapobiega się przedostawaniu się do domu toksyn, ziemi, liści i innych smakołyków, które szybko brudzą podłogi", mówi. To nie są tylko twoje buty. Reszta twojego stroju również zbiera zarazki, dlatego nie powinieneś nigdy siedzieć na łóżku z założonymi zewnętrznymi ubraniami".

Mają miejsce na wszystko.

"Jeśli masz zbyt wiele rzeczy bez miejsca do zrobienia, bałagan i stosy w twoim domu stają się niemożliwe do posprzątania" - mówi Jennifer Snyder, właścicielka firmy Neat as a Pin Organizing Experts w Waco w Teksasie. Więc jeśli masz w kuchni kołek do kluczy lub półkę na pocztę, użyj ich". Oto kilka bardziej przydatnych wskazówek, aby nigdy więcej niczego nie zgubić.

Sprzątają jak idą

"Ludzie, których domy zawsze wyglądają na czyste, nie czekają, aż wybuchnie bomba", napisała Brittany Bergman na HuffPost. Raczej mają rutynę. "To może oznaczać zmianę aranżacji poduszek i składanych koców, gdy są one robione w pokoju rodzinnym każdej nocy, dzieci wkładają zabawki z powrotem do pudełka z zabawkami, wieszają ubrania na koniec każdego dnia i składają pranie, gdy wychodzi z suszarki". Oto kilka dodatkowych wskazówek organizacyjnych, których będziesz życzyć sobie od samego początku.

Znajdą sprytny sposób na przechowywanie więcej

Ludzie z czystymi domami używają swojego sprytu, jeśli chodzi o produkty, które pomagają im utrzymać porządek. "Organizator w domu ma wiele przejrzystych kieszeni, w których można przechowywać biżuterię i makijaż, sortować według szablonów, szminek, pędzli i cieni do powiek" - mówi Paloma Baillie, ekspert w dziedzinie majsterkowania z 5-milimetrową aplikacją. "Wszystko jest ułożone, więc masz łatwy dostęp i możesz lepiej widzieć przedmioty". Podobną rzecz można zrobić z materiałami biurowymi, jeśli nie ma miejsca na biurko. Sprawdź kilka przydatnych wskazówek organizacyjnych, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

Zatrudniają oni pomoc

Nie każdy domowy budżet ma pokój dla regularnego profesjonalnego cleaning usługa, ale tamto które miewają skłonność utrzymywać up z dzienną konserwacją dla jeden bardzo ważnego powodu. "Ja jest dobrym motywatorem dostawać rzeczy odkładać daleko od lub ruszać się wzdłuż w kosz recyklingowego gdy ty znasz jutro jest cleaning dzień i twój dom no dostaje jako czysty jeżeli cleaning usługa musi czyścić wokoło wszystkie twój rzeczy," mówi Mary Gagliardi, Clorox's wewnętrzny cleaning i pralniany ekspert. Nie wspominając już o tym, że w twoim domu pewne rzeczy, których nie powinieneś próbować sprzątać samemu.

Wiedzą jak przekazywać zadania

Jeśli nie mieszkasz sam, bałagan i bałagan to wysiłek grupowy; dlatego też sprzątanie powinno być również wysiłkiem grupowym. "Każdy powinien mieć cotygodniowe obowiązki (odkurzanie, opróżnianie śmieci, odkurzanie, zamiatanie itp.), które nie tylko budują odpowiedzialnych dorosłych z dzieci, ale także ułatwiają utrzymanie domu w czystości - o co wszyscy w domu powinni dbać" - mówi Gagliardi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top